KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Dariusz Parkitny chce zbudować mocniejszy zespół

Dariusz Parkitny chce zbudować mocniejszy zespół
maj 30
14:38 2016

Okres przerwy między sezonami to tradycyjnie pracowity czas dla działaczy oraz sztabu szkoleniowego. W zespole siatkarek KSZO już rozpoczęto budowę kadry na kolejny sezon w Orlen Lidze. Pierwszym testem dla kandydatek do gry w ostrowieckim klubie ma być towarzyski dwumecz z Iowa University Volleyball Team.

Jaki zespół KSZO zobaczymy w przyszłym sezonie?
– Mam nadzieję zbudować zespół mocniejszy od tego, którym dysponowaliśmy w minionym sezonie. Gwarantem tego wszystkiego jest oczywiście miasto, są sponsorzy, są firmy, które będą nam pomagały. Zmienimy trochę profil naszego klubu i wszystko na pewno idzie w dużo lepszym kierunku. Z dziewczyn obecnego składu, które na pewno zobaczymy w dwumeczu z Amerykankami będą Dorota Ściurka, Roksana Brzóska. Jeśli chodzi o pozostałe, to mają one teraz trochę inny program obowiązków, związanych ze szkołą. Mają teraz na głowie rzeczy, których muszą przypilnować. Postanowiliśmy zatem bardziej przyjrzeć się dziewczynom z zewnątrz, niż naszym, które przecież znamy.

Kogo zatem zobaczymy w składzie KSZO w meczach z Iowa?
– Nazwisk nie mogę zdradzić, bo jestem zobligowany tajemnicą. Zawodniczki mają ważne umowy do końca maja i nawet jeśli z niemi rozmawiamy, to wszystko jest owiane tajemnicą. Mogę zdradzić, że szukamy zawodniczek na każdą pozycję. Na dwumecz z zespołem amerykańskim przyjadą do nas młode dziewczyny. Będą dwa przyjęcia, rozgrywająca, a najwięcej chyba środkowych, bo aż 4-5 zawodniczek. Cały czas jeszcze spływają do nas informacje od zawodniczek, które chcą do nas przyjechać, które my chcemy zobaczyć. Bardzo bym chciał i takie są nasze zamiary, by zespół podnieść i pod kątem wzrostu i umiejętności. Przede wszystkim jednak liczyć się będzie poziom sportowy. Jeśli zawodniczka ma 180cm wzrostu, ale jest bardzo sprawna i dobra technicznie, to wypełni wiele zadań na boisku. Wzrost jest jak najbardziej ważny w siatkówce, zwłaszcza na kilku pozycjach, na środku i ataku, ale przydaje się również na przyjęciu, rozegraniu i libero. Patrzymy na wzrost i umiejętności. Chcemy dobrać zespół charakterologicznie, by cały team ze sobą dobrze współpracował. Przedstawiliśmy ofertę kilku dziewczynom, które grały u nas w ubiegłym sezonie. Czekamy, by spłynęły do nas umowy z ich podpisami i to będzie dla nas gwarantem, pozwalającym nam mówić o nazwiskach.

Jak będą wyglądały przygotowania do sezonu 2016/2017?
– Sezon najprawdopodobniej w tym roku rozpocznie się trochę późnie, co jest spowodowane Igrzyskami Olimpijskimi. W ciągu 2-3 tygodni powinniśmy poznać decyzję, kiedy rozpoczniemy ligę i w jakiej formie. Zmiany mogą być, bo przecież przed nami są też wybory nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczniemy pełną parą w sierpniu, na początku lub najpóźniej w połowie miesiąca. Bardzo prawdopodobne, że wzorem ubiegłego roku będziemy się przygotowywać na miejscu. Jestem bardzo zadowolony z naszych obiektów, z Gutwinu, hali, pływalni, odnowy biologiczne i rehabilitacji. Mamy tu na miejscu pełny zakres „obozowy”. Naturalnie wyjazdowy obóz bardziej sprzyja konsolidacji zespołu, ale mamy naprawdę super obiekty, które doskonale się już sprawdziły i możemy się na nich spokojnie przygotować do sezonu.

Komentarze

Related Articles