KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Polsko – Amerykańskie święto siatkówki w hali MOSiR

Polsko – Amerykańskie święto siatkówki w hali MOSiR
maj 25
12:58 2016

W poniedziałek i wtorek – 30 i 31 maja – w Ostrowcu Św. dojdzie do ciekawego dwumeczu siatkarskiego. W konfrontacji z drużyną KSZO zaprezentuje się czołowa drużyna amerykańskiej ligi uniwersyteckiej – Iowa University Volleyball Team, która do Ostrowca Św. zawita w ramach europejskiego tourne. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 18, a wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.

 

Iowa University Volleyball Team przylatuje na europejskie tourne, które będzie trwało od 24 maja do 6 czerwca. Rozegra w Europie siedem oficjalnych spotkań, w Holandii, Niemczech oraz dwa w Polsce. W naszym kraju zagrają tylko w Ostrowcu Św. – tłumaczy drugi trener siatkarskiej drużyny KSZO Ostrowiec Św. Rafał Dytkowski. – Drużyna Iowa University Volleyball Team występuje na co dzień w najwyższej lidze uniwersyteckiej w swoim kraju. Reprezentują jeden z bardziej prestiżowych uniwersytetów w USA. Posiada aż 24 różnych sekcji sportowych, co jest godne podziwu. Na terenie uczelni znajduje się stadion o pojemności 70 tysięcy widzów, natomiast hala, na której grają siatkarki mieści 15,5 tysiąca widzów. Do Ostrowca Św. zawita ekipa w składzie z 15 zawodniczkami, którym towarzyszyć będzie ośmiu trenerów oraz czterech sponsorów uczelni i odpowiedzialny za ich pobyt w Europie menadżer – dodaje szkoleniowiec.

Jest to dla nas, jako klubu, duże wyzwanie. Chcielibyśmy, by wszystko było od strony organizacyjnej dopięte na ostatni guzik. Od strony sportowej będzie to natomiast element przygotowania naszej drużyny pod kątem nowego sezonu w Orlen Lidze – uzupełnia prezes KSZO Ostrowiec SA, Iwona Kosiorowska.

Współorganizatorem dwumeczu KSZO Ostrowiec Św. – Iowa University Volleyball Team jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św., a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński.

W imieniu prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego chciałbym podziękować klubowi za zorganizowanie w naszym mieście takiego wydarzenia. Prezydent zapewnia, że będzie chciał się spotkać z działaczami i sponsorami amerykańskiej drużyny. Jako region i miasto, które pretenduje do rozwoju gospodarczego, doceniamy walory promocyjne sportu. Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy omijać tej gałęzi promocyjnej. Od wielu lat wspieramy sport w naszym mieście i mam nadzieję, że dla dobra mieszkańców, będziemy to czynić dalej. Trzymamy kciuki i kibicujemy rozwojowi drużyny siatkówki. Mamy nadzieję, że mecze siatkówki w Hali Sportowo – Widowiskowej przyciągną na trybuny rzesze kibiców. Chciałbym zaprosić ostrowczan, by szczelnie wypełnili halę podczas tych dwóch spotkań. Jestem przekonany, że poziom sportowy zrekompensuje im poświęcony czas – mówi Mariusz Łata, Przewodniczący Komisji Edukacji, Wychowania, Kultury i Sportu ostrowieckiej Rady Miasta.

O poziomie amerykańskiej siatkówki, również tej w wydaniu akademickim, naocznie mógł niedawno przekonać się trener drużyny KSZO Dariusz Parkitny. Szkoleniowiec ostrowieckich siatkarek w grudniu ubiegłego roku przebywał na konferencji trenerów w Omaha w USA.

Jest to dla nas bardzo fajna konfrontacja z zespołem, który w swojej lidze odnosi duże sukcesy i jest naprawdę profesjonalnym klubem. Miałem przyjemność w grudniu ubiegłego roku być w USA na krótkiej konferencji. Byłem pod dużym wrażeniem organizacji treningu, ale również całokształtu organizacji meczy. Niby są to spotkania ligi akademickiej, ale poziomem organizacji można je porównać do Ligi Światowej. Na każdym meczu jest po kilkanaście tysięcy ludzi. Chcemy to samo zaszczepić u nas. Mam nadzieję, że ten dwumecz z Iowa będzie takim radosnym pokazem naturalnej siatkówki – mówi Dariusz Parkitny.

 

Iowa_konferencja_przed

Komentarze

Related Articles