KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

IOWA University Volleyball Team z wizytą w Ostrowcu Św.

IOWA University Volleyball Team z wizytą w Ostrowcu Św.
maj 18
14:48 2016

Jeszcze w czasie, gdy nie jest do końca jasne, kiedy ostatecznie siatkarki  KSZO Ostrowiec Św. rozpoczną ligowe zmagania i w jakim składzie personalnym, włodarze klubu przygotowywali wielki przedsmak nowego sezonu. Dziś dowiedzieliśmy się, że będzie nim dwumecz przeciwko  zespołowi z ligi uniwersyteckiej USA. Amerykanki przylatują na europejskie tourne, a w Polsce pojawią się wyłącznie na dwóch meczach w Ostrowcu Św.

Reprezentacja USA to aktualny Mistrz Świata w piłce siatkowej kobiet z roku 2014 oraz wicemistrz Olimpijski w czasie dwóch ostatnich Olimpiad w Pekinie w 2008 r. oraz w Londynie w 2012 roku. Liga uniwersytecka jest początkiem karier dla wielu utytułowanych zawodniczek amerykańskich, które są gwiazdami w najlepszych zespołach europejskich.

IOWA to niezwykle zasłużony w amerykańskiej siatkówce klub, który odgrywa kluczowe role w rozgrywkach w swoim kraju. Przyjedzie do Ostrowca Św., by zagrać mecz kontrolny z KSZO w poniedziałek i wtorek 30.05 i 31.05. Dla kibiców to nie lada gratka. Choć jest to mecz towarzyski, walka będzie na serio i bez sentymentów, bo każdy sobie zdaję sprawę z tego, że w spotkaniu dwóch godnych siebie rywali istotne są nie tylko względy szkoleniowe i doświadczenie wyniesione z rywalizacji z zagranicznym rywalem, ale także wynik.

W zespole KSZO na pewno pojawią się nowe twarze.

Patronat Honorowy nad imprezą, która odbędzie się w hali MOSiR objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Początek spotkań w poniedziałek i wtorek przewidziane na godz. 18:00.

WSTĘP BEZPŁATNY!!!

Komentarze

Related Articles