KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Trzecia runda Dużej Ligi Pływackiej też dla KSZO

Trzecia runda Dużej Ligi Pływackiej też dla KSZO
Maj 15
17:05 2016

181 zawodników i zawodniczek z 16 klubów – 10 świętokrzyskich i 6 spoza okręgu (poza konkurencją) – wzięło udział w 3. rundzie Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, która odbyła się na 50-metrowym basenie w Ostrowcu Św. W punktacji klubowej zdecydowane zwycięstwo na Pływalni Rawszczyzna odniósł KSZO Ostrowiec Św., umacniając się na czele klasyfikacji generalnej ligi.

Punktacja klubowa:
1. KSZO Ostrowiec Św. – 30599
2. Barakuda Starachowice – 15527
3. Salos Cortile Kielce – 11941
4. Korona-Swim Kielce – 11493
5. Unia Busko Zdrój – 4485
6. Wodnik Końskie – 3121
7. Orka MOSiR Kielce – 2896
8. Foka Sandomierz – 2403
9. Centrum Staszów – 1893
10. Delfin Połaniec – 1659

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami zawodów zostali Dominik Bujak (Salos Cortile Kielce) i Julia Szafrańska (KSZO). Podczas ostrowieckich zawodów padło pięć nowych rekordów Okręgu Świętokrzyskiego. Autorami czterech z nich byli ostrowczanie. Należą one do Adrianny Petrykowskiej (dzieci 11-lat na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym), Michała Klimasa (juniorów 14-lat na 100m stylem klasycznym) oraz Oliwii Wołek (juniorek 15-lat na 50m stylem motylkowym).

Pływacy KSZO na podium:

15 lat i starsi

50m dowolny
1. Szafrańska Julia 28.53
3. Pilińska Adrianna 32.09

400m zmienny
1. Wołek Oliwia 5:10.91
3. Łosak Wiktoria 5:38.45

200m motylkowy
1. Wicha Karolina 2:26.99
1. Rogoziński Mateusz 2:24.58

100m klasyczny
3. Pilińska Adrianna 1:35.93

800m dowolny
1. Szafrańska Julia 9:15.15
2. Wicha Karolina 9:40.49
3. Łosak Wiktoria 10:17.61
2. Rogoziński Mateusz 8:52.61

50m motylkowy
1. Wołek Oliwia 30.31 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 15-lat)

14 lat

50m dowolny
1. Nowak Adrianna 30.18 486
2. Matracka Anastazja 30.27
3. Boroń Paulina 30.56
1. Wilk Jakub 26.24
3. Kępiński Paweł 28.01

400m zmienny
1. Banaczkowska Aleksandra 5:30.17
3. Nowak Adrianna 5:58.25
1. Wilk Jakub 5:09.89
3. Klimas Michał 5:25.80

50m grzbietowy
1. Błaszkiewicz Wiktoria 33.77
3. Kowalska Karolina 39.87
3. Grad Korneliusz 35.54

100m klasyczny
1. Klimas Michał 1:12.35 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat)
3. Kesler Marcin 1:26.28

800m dowolny
1. Banaczkowska Aleksandra 10:05.63
2. Błaszkiewicz Wiktoria 10:18.78
1. Kępiński Paweł 9:39.74
2. Auguścik Daniel 10:16.66
3. Świątek Bartosz 10:33.65

50m motylkowy
2. Sady Julia 37.96
3. Barański Bartosz 34.21

200m grzbietowy
2. Kesler Marcin 2:42.41

13 lat

50m dowolny
1. Piliński Bartosz 28.89
2. Stefański Patryk 29.25

400m zmienny
2. Czernik Natalia 6:19.55
1. Borowski Kacper 5:31.86

50m grzbietowy
3. Okręt Oliwier 40.27

100m klasyczny
3. Wybranowska Julia 1:33.13
2. Okręt Oliwier 1:37.42

50m motylkowy
1. Rokosz Aleksandra 35.00
1. Borowski Kacper 31.14
2. Stefański Patryk 31.30

200m grzbietowy
2. Walczyk Dominik 2:53.36

12 lat

50m dowolny
2. Petrykowska Adrianna 33.57 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Dzieci)
3. Gromska Kinga 33.66
2. Michta Bartosz 32.58

50m grzbietowy
1. Falfus Julia 36.39
2. Petrykowska Adrianna 37.87 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Dzieci)
2. Radkiewicz Kajetan 38.79

50m motylkowy
2. Świątek Julia 39.67
3. Tarnowska Natalia 40.43
2. Michta Bartosz 35.86

200m grzbietowy
1. Falfus Julia 2:48.45
3. Gromska Kinga 3:00.99

 

Komentarze

Related Articles