KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Szczypiorniści KSZO o akademickie laury

Szczypiorniści KSZO o akademickie laury
maj 02
13:59 2016

W Kielcach rozgrywany był półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Dwie uczelnie reprezentowane były przez zawodników związanych z KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.

W Kielcach rywalizowały uczelnie z województw świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. UMC Lublin reprezentowany był przez dwóch wychowanków KSZO – bramkarza Karola Pałkiewicza i rozgrywającego Tomasza Bożka. Dwójka zawodników obecnego I-ligowca z Ostrowca Św. Konrad Bajwoluk i Szymon Fugiel brylowała na parkietach kieleckich hal w barwach miejscowego UJK, a Mateusz Nowak w ekipie Politechniki Świętokrzyskiej.

Ostrowczanie należeli do wyróżniających się zawodników mistrzostw, kolekcjonując na swoim koncie statuetki MVP. Pałkiewicz został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu swojego zespołu przeciwko Politechnice Rzeszowskiej. Fugiel zgarnął nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu UJK Kielce – UMCS Lublin, a Bajwoluk za mecz przeciwko Politechnice Rzeszowskiej.

Zarówno UJK,  PŚK, jak i UMCS awansowały do fazy ćwierćfinałowej kieleckich mistrzostw. Tu lepiej poradzili sobie studenci UJK i PŚK, którzy zapewnili sobie tym samym udział w turnieju finałowym (cztery najlepsze drużyny), który rozegrany zostanie pod koniec maja w Katowicach. Obie kieleckie uczelnie zmierzyły się w półfinale kieckiego turnieju. Lepsi okazali się Inżynierowie, którzy ostatecznie wygrali też całe zawody. UJK zajął trzecie miejsce. Awansu do turnieju finałowego nie zdołali wywalczyć studenci z Lublina, przegrywając decydujące spotkanie z Uniwersytetem Rzeszowskim i zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Komentarze

Related Articles