KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. podejmują wicelidera

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. podejmują wicelidera
kwiecień 28
16:25 2016

Nietypowo, bo już w czwartek – z uwagi na odbywające się w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO od piątku do niedzieli zawody Pucharu Europy w kickboxingu Polish Open, rozegrają swój przedostatni „domowy” mecz w sezonie 2015/2016 piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.

Podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego o godzinie 19 podejmą wicelidera – Olimpię Medex Piekary Śląskie. O punkty, tak ważne w kontekście walki o przedłużenie statusu I-ligowca, nie będzie zatem łatwo. Ostrowczanie udowodnili jednak w ostatnich spotkaniach, że „sercem” można podjąć walkę nawet z drużynami z czołówki tabeli, pokonując Siódemkę Legnica i wywożąc remis z trudnego terenu w wyjazdowym pojedynku z Moto-Jelcz Oława.

Jednego kibice mogą być dziś pewni – na pewno żadna z drużyn nie odpuści, bo zarówno KSZO jak i Olimpia mają jeszcze o co walczyć w tym sezonie. Drużyna Aleksandra Malinowskiego wciąż nie jest jeszcze pewna utrzymania w I lidze, a drużyna z Piekar Śląskich ma realne szanse, by skutecznie włączyć się do walki o awans do PGNiG Superligi. Ostrowczanie na trzy kolejki przed końcem sezonu mają cztery punkty przewagi nad dwunastym a tabeli (baraż z II-ligowcem) Olimpem Grodków. Do utrzymania, bez oglądania się na rywali, ostrowczanie potrzebują jeszcze dwóch punktów (korzystny stosunek bezpośrednich spotkań z Olimpem). Olimpia Piekary Śląskie do lidera z Piotrkowa Trybunalskiego traci cztery „oczka”, więc teoretycznie ma jeszcze szansę przegonić w tabeli Piotrkowianina. Realnie powinna się jednak skupić na odpieraniu ataków czwartej w tabeli Ostrovii Ostrów Wielkopolski, która ustępuje naszemu dzisiejszemu rywalowi tylko jednym punktem.

Atutem Olimpii Medex Piekary Śląskie jest szeroki skład i mocna ławka rezerwowych. Kluczem do odniesienie sukcesu w starciu z wiceliderem będzie zatem żelazna kondycja i skuteczność asów ostrowieckiego teamu. Atutem KSZO może być i mamy nadzieję, że będzie – gorący doping trybun!

Komentarze

Related Articles