KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. z wizytą w PG Szewna

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. z wizytą w PG Szewna
marzec 22
19:19 2016

Niecodzienni goście odwiedzili w pierwszym dniu wiosny Publiczne Gimnazjum w Szewnie. Uczniowie i nauczyciele spotkali się z trenerem i zawodnikami pierwszoligowego zespołu piłki ręcznej KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.

Dzień Wagarowicza, czyli pierwszy dzień wiosny, upłynął w Publicznym Gimnazjum w Szewnie na sportowo.

– Tradycją już jest, że nauczyciele starają się zatrzymać uczniów w ten wyjątkowy dzień w szkole, organizując dla nich ciekawe zajęcia – mówi Grzegorz Kunysz, opiekun samorządu uczniowskiego i nauczyciel wychowania fizycznego. – Dzień rozpoczęliśmy błyskawicznym, międzyklasowym turniejem w piłkę siatkową, ale na uczniów czekały kolejne atrakcje.

Najważniejszym punktem sportowego dnia była wizyta ostrowieckich szczypiornistów. Z zaproszenia nauczycieli wychowania fizycznego skorzystali trener Aleksander Malinowski oraz zawodnicy pierwszoligowego KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – Karol Szewczyk, Dmitrij Afanasjev, Witalij Kożeniewski i Maciej Cukierski. Honorowym gościem, był wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, przybliżającej historię piłki ręcznej w Ostrowcu Św. i drużyny KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Następnie trener i zawodnicy opowiedzieli o swojej pracy w klubie i osiągnięciach sportowych. Jednak najciekawszą częścią były pytania zadawane przez uczniów, a dotyczące codziennych treningów, spraw rodzinnych i planów na przyszłość. Szczególnie dwaj wychowankowie klubu – Karol Szewczyk i Maciej Cukierski – odpowiadali żartobliwie na pytania, co spotykało się z żywiołową reakcją młodzieży. Widząc rosłych gimnazjalistów trener Aleksander Malinowski i Karol Szewczyk zachęcali uczniów do podejmowania treningów w klubie, aby w przyszłości ostrowiecka drużyna opierała się wychowankach.

Z możliwości zadania pytania skorzystał również wójt Jerzy Murzyn, który poprosił trenera Malinowskiego o ocenę udziału polskiej reprezentacji w ostatnich mistrzostwach Europy i pracy jej trenera.

Aktywni w czasie spotkania uczniowie otrzymywali klubowe gadżety przekazane przez sportowców, a na ręce Grzegorza Kunysza goście przekazali pamiątkową koszulkę klubową z autografami zawodników i sztabu szkoleniowego.

Kolejnym punktem sportowego Dnia Wiosny, był pokazowy trening uczniów gimnazjalnej klasy o profilu piłka ręczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia poprowadził trener Tomasz Radowiecki. Na zakończenie uczniowie gimnazjum w Szewnie rozegrali towarzyski mecz z chłopcami ze szkoły mistrzostwa sportowego. Mimo różnicy w poziomie wyszkolenia drużyna z Szewny była głośno dopingowana przez nauczycieli i pozostałych uczniów.

Po tak urozmaiconym dniu nikt z uczniów nie żałował, że spędził Dzień Wagarowicza w szkole.

Komentarze

Related Articles