Bokserskie medale KSZO na Mistrzostwach Okręgu i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet

Marzec 21
07:09 2016

W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w boksie. W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce wywalczyli pięściarze KSZO Ostrowiec Św.

Drużynowo triumfował Rushh – 55 pkt; przed KSZO – 33 pkt. i Ringiem Busko-Zdrój – 19 pkt. Indywidualnie pięściarze KSZO wywalczyli pięć złotych medali, a Sebastian Gierada został wybrany najlepszych zawodnikiem mistrzostw.

Wyniki walk finałowych z udziałem naszych reprezentantów (na pierwszym miejscu zwycięzcy):

Kadeci: 63 kg. Albert Orzeł (KSZO) – Dawid Stąpór (Rushh Kielce) – walkower.

Juniorzy: Krystian Papis (Rushh Kielce) – Bartosz Synowiec (KSZO) – TKO w 3 rundzie; 69 kg. Maciej Kielar (Ring Busko-Zdrój) – Patryk Hedhili (KSZO) – 2:1; 75 kg. Marcin Rak (Rushh Kielce) – Karol Konczak (KSZO) – TKO w 1.

Juniorki: 54 kg. Angelika Strzelecka (KSZO) – Patrycja Wójcik (Ring Busko Zdrój) – TKO w 2; 57 kg. Sara Domagała (Skalnik Wiśniówka) – Katarzyna Sztaba (KSZO) – TKO w 1.

Seniorzy: 56 kg. Sebastian Gierada (KSZO) – Tomasz Karyś (Rushh Kielce) – 2:1; 75 kg. Damian Falecki (KSZO) – Paweł Golański (Dragon) – 3:0; +91 kg. Andrzej Kołton (KSZO) – Mateusz Łazarz (Dragon) – TKO w 1.

Seniorki: 81 kg. Kamila Wach (Rushh Kielce) – Karolina Witek (KSZO) – TKO w 1.

Z dwoma medalami V Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w boksie do lat 23 wróciły z Grudziądza reprezentantki KSZO Ostrowiec Św. Na podium stanęły Dominika Podeszwiak i Karolina Witek.

Dominika Podeszwiak, walcząca w kategorii wagowej 64 kilogramów, w półfinałowej walce uległa Wiktorii Dombrowskiej (Gryf Wejherowo). Na półfinale udział w mistrzostwach zakończyła również walcząca w kategorii 81 kilogramów Karolina Witek, przegrywając walkę o finał z Katarzyną Wachulską (Bombardier Gdynia). Do strefy medalowej nie udało się awansować trzeciej z ostrowczanek boksującej w Grudziądzu – Dominice Kołtunowicz. W mistrzostwach wystartowało ponad 100 zawodniczek z całego kraju.