Młodzicy z dwóch okręgów rywalizowali w Ostrowcu Św.

Marzec 20
20:51 2016

183 zawodników i zawodniczek z 15 klubów z Okręgów Świętokrzyskiego i Podkarpackiego oraz Radomia wzięło udział w I rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 i 13 lat w pływaniu, które odbyły się na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św.

Gospodarze – KSZO Ostrowiec Św. – wystawili na Pływalni Rawszczyzna 14-osobową reprezentację. Ostrowczanie 15-krotnie stawali na podium, w tym czterokrotnie na jego najwyższym stopniu. Przełożyło się to na czwarte miejsce w klasyfikacji „medalowej” zawodów. Wyżej od KSZO sklasyfikowane zostały Barakuda Starachowice, Ikar Mielec i Wodnik Radom.

Ważniejsze, w perspektywie klasyfikacji ogólnokrajowej, były wywalczone punkty. W klasyfikacji punktowej 12-latków KSZO uplasował się podczas ostrowieckich zawodów na piątym miejscu, gromadząc na swoim koncie 6301 punktów (wygrała Barakuda, przed Ikarem, Motylem Stalowa Wola i Sokołem Rzeszów). Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się nasi 13-latkowie, którzy uplasowali się na drugim miejscu (11661 punktów), ustępując tylko rówieśnikom z Wodnika Radom, a wyprzedzając kolejne w tej klasyfikacji – Ikar, Sokół i Motyl.

Indywidualnie wysoko w klasyfikacji za najlepsze wyniki punktowe wg. FINA plasowali się Julia Falfus (trzecia wśród 12-latek), Kinga Gromska (szósta wśród 12-latek), Patryk Stefański (drugi wśród 13-latków), Bartosz Piliński (czwarty wśród 13-latków) i Kacper Borowski (siódmy wśród 13-latków).

Wyniki KSZO w zestawieniu ogólnokrajowym poznamy po zakończeniu i podsumowaniu zawodów we wszystkich okręgach.