KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Siatkarki KSZO rozpoczęły play-off od zwycięstwa!

Siatkarki KSZO rozpoczęły play-off od zwycięstwa!
marzec 19
20:17 2016

Od wygranej rywalizację w play-off o miejsca 9-12 rozpoczęły siatkarki KSZO Ostrowiec Św. Dziś w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO podopieczne trenera Dariusza Parkitnego pokonały 3:1 wyżej notowaną (9. po rundzie zasadniczej) drużynę Legionovii Legionowo. Drugi mecz w tej parze rozegrany zostanie 8 kwietnia.

KSZO Ostrowiec Św. – Legionovia Legionowo 3:1 (25:18,20:25, 25:18, 25:20)

KSZO: Brzóska 4, Polak 3, Bednarek 8, Ściurka 22, Wójcik 10, Szczygioł 11, Bulbak (L) oraz Mielczarek 11, Dybek

Legionovia: Smarzek 7, Paszek 14, Wójcik 4, Gajewska 2, Chojnacka 5, Połeć 9, Adamek (L) oraz Szymańska 4, Bociek 6, Grzelak 2, Grabka 1

MVP: Ewelina Polak (KSZO)

Stan rywalizacji play-off (do dwóch wygranych): 1:0 dla KSZO

Teraz rywalizacja przenosi się do Legionowa. Drugi mecz pierwszej rundy play-off o miejsca 9-12 oba zespoły rozegrają 8 kwietnia o godz. 19. Ewentualny trzeci (gra toczy się do dwóch zwycięstw) zaplanowano następnego dnia o godz.18, też na wyjeździe.

Tradycyjnie przy okazji meczy Orlen Ligi w Ostrowcu Św. kibice mogli liczyć na dodatkowej atrakcje. Do hali z terenu miasta fanów dowoził ostrowiecki PKS, przed i po meczu wystąpił zespół Master Team, a napojami energetycznymi częstował przedstawiciel marki Komodo.

Po meczu powiedzieli:

Daria Paszek (kapitan Legionovii): To był ciężki mecz, z takiej emocjonalnej strony. Zarówno my, jak i KSZO, walczyłyśmy o każdą piłkę, ale to my popełniłyśmy zdecydowanie za dużo błędów. Na tym musimy się skupić. Ten mecz pokazał nam chyba, gdzie jesteśmy. Pokazał nam nasze miejsce. Nie da się grać w Orlen Lidze popełniając tyle błędów. Coś musimy z tym zrobić przez najbliższe dwa tygodnie, bo czeka nas jeszcze trudniejszy mecz u siebie.

Dorota Ściurka (kapitan KSZO): Dzisiaj mogę być zadowolona z gry naszego zespołu. Cieszymy się z tego, że wygraliśmy pierwszą potyczkę. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie powtórzymy to. Zagramy konsekwentnie i przejdziemy do dalszego etapu play-off.

Robert Strzałkowski (trener Legionovii): Gratuluję KSZO. Wiemy, że jest taka nagonka, wcześniej na nas, teraz na zespół Darka Parkitnego. KSZO pokazało, że zasługuje na miejsce w Orlen Lidze, mimo problemów i perturbacji, jakie ostatnio przeżywa. Na pewno nie zagraliśmy dobrego spotkania. Szesnaście błędów własnych w ataku nie powinno się na tym poziomie przytrafić. Przed naszym meczem pojechaliśmy zobaczyć w akcji nasze kadetki i chyba moim zawodniczkom udzielił się trochę poziom, który tam zobaczyły. Wstyd mi za drużynę. Jeżeli jedna i druga atakująca wychodzą na 15-20 procent w ataku, to nienajlepiej o nich świadczy. Nie da się tak grać i cały czas podpierać tą młodością. Darek ma drużynę złożoną z dziewczyn walecznych, złożoną z dziewczyn, które przyszły z I, a nawet II ligi, ale zespół który pokazuje charakter. Jak się okazuję tym elementem można dużo, a nie tylko gwiazdorzeniem.

Dariusz Parkitny (trener KSZO): Było widać, ze to mecz trochę takiego podwyższonego ryzyka, bo błędów było dużo, z naszej strony również. Popsuliśmy dwanaście zagrywek na cztery sety, a to jest naprawdę dużo. Dziewczyny pokazały jednak charakter i udało nam się wygrać. Następny mecz jaki będzie, to ciężko już teraz powiedzieć. Liga jest zamknięta, ale ja się cały czas zastanawiam, dlaczego ciągle ktoś próbuje wyrzucić z niej nas i Bydgoszcz. W poprzednim sezonie też nas chcieli wyrzucić, mimo że wygraliśmy siedem spotkań w sezonie regularnym, a w całym sezonie trzynaście. Gramy lepiej lub gorzej, ale decyzje powinny należeć do władz Orlen Ligi, bo to one decydują. Jestem generalnie oburzony, bo stawia się KSZO jako klub w takim świetle, jakbyśmy nie zasługiwali na grę w tym roku, a przecież udowodniliśmy to zeszłym sezonem bardzo dobitnie. Dziwi mnie, że takie artykuły się ukazują w prasie.

Siatkówkę wspiera POWIAT OSTROWIECKI
Komentarze

Related Articles