KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Młodzi waterpoliści KSZO już w finale!

Młodzi waterpoliści KSZO już w finale!
luty 29
18:59 2016

W Warszawie odbył się drugi turniej rundy eliminacyjnej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików grupy Mazowiecko – Świętokrzysko – Wielkopolskiej. Trzy zwycięstwa w stolicy odniósł zespół KSZO Ostrowiec Św. i z kompletem punktów jest liderem grupy. Przewaga jaką osiągnęli ostrowczanie nad pozostałymi drużynami już teraz dała im awans do turnieju finałowego, mimo że do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej, w kwietniu z Poznaniu. KSZO Ostrowiec Św. broni wywalczonego przed rokiem tytułu mistrza Polski w tej kategorii wiekowej.

Wyniki KSZO:
KSZO Ostrowiec Św. – Waterpolo Poznań 24:7
KSZO Ostrowiec Św. – Legia Warszawa 13:7
KSZO Ostrowiec Św. – Pałac Młodzieży Warszawa 18:8

Sportowo udowodniliśmy, że jesteśmy bezsprzecznym liderem naszej grupy eliminacyjnej. W zasadzie już po dwóch turniejach zapewniliśmy sobie awans z pierwszego miejsca, dlatego w ostatnim turnieju w Poznania damy szansę wykazania się młodszym adeptom piłki wodnej naszego klubu – mówi Robert Serwin, szkoleniowiec waterpolistów KSZO. – Martwi mnie co innego. Nasz skład od ubiegłego roku w tej grupie wiekowej niewiele się zmienił, a znów gramy z tymi samymi zespołami, w tej samej grupie. Z pozostałymi rywalami, często mocniejszymi, spotkamy się dopiero w finałowym turnieju. Poza tym częstotliwość turniejów, które odbywają się średnio co półtora miesiąca, nie jest wystarczająca dla prawidłowego rozwoju tych młodych zawodników. Oni potrzebują jak najwięcej grać, a sparingi nie zastąpią meczu o stawkę. Może lepszym rozwiązaniem byłaby formuła ligi, w której występowałyby wszystkie polskie kluby i gra systemem każdy z każdym. Wtedy meczy w sezonie byłoby więcej, gralibyśmy częściej, a rywale byliby różnorodni. Decyzja o przeprowadzeniu takiej reformy, która moim zdaniem przysporzyłaby się do rozwoju tej dyscypliny sportu w naszym kraju, nie należy jednak do mnie – kończy Robert Serwin.

Skład drużyny KSZO: S. Kwiatkowski, P. Sadłowski (14 goli), A. Ozga (27), M. Krakowiak (4), M. Walesic, A. Cichoń (1), D. Idzikowski (1), B. Piliński (3), O. Pałasz (2), P. Mikla (3), K. Malicki, B. Nochelski. Trenerzy: R. Serwin, M. Stawecki.

Komentarze

Related Articles