KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Juniorki SMS KSZO Mistrzyniami Województwa

Juniorki SMS KSZO Mistrzyniami Województwa
luty 10
19:14 2016

Juniorki SMS KSZO Ostrowiec Św. w wielkim stylu sięgnęły po mistrzostwo województwa świętokrzyskiego, wygrywając wszystkie swoje mecze. W finale podopieczne trenera Wojciecha Gawrona wygrały z Salosem Cortile Kielce. Jeszcze w lutym zagrają w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski.

Wyniki finału play-off (do dwóch wygranych):
SMS KSZO Ostrowiec Św. – Salos Cortile Kielce 3:0 (25:19, 25:14, 25:16)
Salos Cortile Kielce – SMS KSZO Ostrowiec Św. 0:3 (17:25, 16:25, 18:25)

Wygraliśmy wszystkie mecze bezdyskusyjnie. Straciliśmy w całym sezonie tylko dwa seciki. Zespół okrzepł poprzez grę w Młodej Lidze Kobiet w zeszłym i w tym sezonie. Chciałem zaznaczyć, że rocznik 1998 będzie wiodącym w juniorkach dopiero w przyszłym sezonie, a ja mam w tym zespole z tego rocznika dziewięć zawodniczek. Największą siłą tego zespołu jest wyrównana kadra 14 zawodniczek. Zmienniczki dają dobre zmiany, wnosząc jakość do gry – chwali swoje podopieczne trenera Wojciech Gawron. – Przed nami ćwierćfinały mistrzostw Polski. Mogę już zdradzić, że w dniach 25-28 lutego zagramy w Legionowie. Jednego rywala już znam, będzie to wicemistrz województwa lubelskiego – Salos Kalina Lublin. Naszym rywalem będzie tam też trzeci zespół województwa mazowieckiego i będzie to najprawdopodobniej MUKS Volley Płock. Myślę, że jest duża szansa, byśmy pokazali się już w tym sezonie na poziomie półfinału.

SMS KSZO Ostrowiec Św.: Zuzanna Urbańska, Cecylia Pietruszka, Wiktoria Kowalska, Kinga Piotrowska, Agnieszka Loranty, Paulina Nowak, Kinga Asztemborska, Natalia Dymanowska, Wiktoria Kalita, Dominika Rubinkiewicz, Oliwia Lewińska, Ewa Jarosińska, Nina Janiszewska, Klaudia Jędrzejewska, Magdalena Turek. Trener: Wojciech Gawron.

Na dobrej drodze do powtórzenia sukcesu juniorek są też ich młodsze koleżanki. Kadetki w finale play-off wygrały 3:1 pierwszy mecz w Kielcach z Salosem Cortile i w najbliższy piątek, przed własną publicznością (godz. 17, Hala ZSOMS, ul. Żeromskiego 5), staną przed szansą postawienia „kropki nad i”. Młodziczki prowadzą w ligowej tabeli z kompletem punktów (bez straty choćby jednego seta!).

Komentarze

Related Articles