KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Siatkarki KSZO znów zwycięskie!

Siatkarki KSZO znów zwycięskie!
luty 08
21:47 2016

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. wzięły udany rewanż na drużynie Pałacu Bydgoszcz za porażkę z ubiegłej rundy (2:3). Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego w blasku kamer Polsatu Sport pokonały w meczu 17. kolejki drużynę z Bydgoszczy 3:1 i awansowały w tabeli Orlen Ligi na 10. pozycję.

O atmosferę na trybunach zadbał dziś sportowy spiker znany z meczy bełchatowskiej Skry czy zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem Dariusz Ślęzak, znany też jako Dj Ucho. Trzeba przyznać, że szybko znalazł wspólny język z kibicami zgromadzonymi w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO, a niesione dopingiem ostrowieckie siatkarki wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i sięgnęły po ważne zwycięstwo.

KSZO Ostrowiec Św. – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:23, 19:25, 25:19, 27:25)

KSZO: Brzóska 15, Polak 2, Bednarek 11, Ściurka 17, Piotrowska 3, Szczygioł 17, Bulbak (L) oraz Mielczarek, Szpak 1, Dybek 1, Korabiec (L) 1

Pałac: Minicz 6, Misiuna 16, Krzywicka 8, Kuligowska 14, Śmieszek 16, Pleśnierowicz 4, Nowakowska (L) oraz Bałdyga, Fojucik 4

MVP: Roksana Brzóska

 

Po meczu powiedzieli:

Joanna Kuligowska (kapitan Pałacu): Dziwny ten mecz trochę był. Grałyśmy na przemian, raz my, raz KSZO. Kto popełniał mniej błędów, ten wygrywał kolejne sety. Myślę, że decydująca w tym meczu była też zagrywka. Kto zagrywał mocniej, ten doprowadził do zwycięstwa. My niestety popełniałyśmy zbyt wiele błędów w tym elemencie i to zaważyło na wyniku.

Dorota Ściurka (kapitan KSZO): Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Był to mecz emocjonujący i wyrównany do ostatniej piłki. Fajnie, że wytrzymałyśmy tą presję w czwartym secie. Dziś doping był dla nas zauważalny i odczuwalny. Bardzo się cieszymy, że kibice nas wspierają. Dariusz Ślęzak wykonał dobrą pracę i to nam pomagało w grze.

Adam Grabowski (trener Pałacu): W pierwszym meczu pomiędzy Pałacem i KSZO popełniliśmy mniej błędów i wygraliśmy. Tym razem było odwrotnie. Okazuje się, że jeśli w tym elemencie opanuje się nerwy, to wystarcza do zwycięstwa. Okazuje się też, że to jest chyba najtrudniejszy element do wyćwiczenia. Blokiem robi się 10-15 punktów, a błędami można zrobić 30, to co lepiej trenować? Zadaje sobie to pytanie od wielu lat, ale trudno mi znaleźć na to receptę.

Dariusz Parkitny (trener KSZO): Nawiąże do wypowiedzi trenera Pałacu. Czy to wszystko jest powodowane tylko stresem, czy czasami brakiem w danej chwili umiejętności? Oba zespoły psuły wiele piłek, nie wykorzystywały tego, co miały momentami „na tacy”. W tym meczu stres powodowała wiele niewymuszonych błędów. Może nie opanowaliśmy nerwów do końca, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Straciliśmy wiele piłek i to bardzo bolało, ale cieszymy się ze zwycięstwa.

 

 

Więcej zdjęć: http://kszo.info/gallery/orlen-liga-kszo-ostrowiec-sw-palac-bydgoszcz/

Komentarze

Related Articles