KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

SMS Szczecin najlepszy w Ostrowcu

SMS Szczecin najlepszy w Ostrowcu
listopad 30
07:39 2015

Triumfem uczniów SMS Szczecin zakończyła się rozegrana na Pływalni Rawszczyzna I runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego 2015/2016. Gospodarze – SMS Ostrowiec Św. z pływakami KSZO Ostrowiec w składzie – podobnie jak w ubiegłym sezonie na 11. miejscu.

Aż 325 zawodników i zawodniczek z 13 szkół z całego kraju przez dwa dni rywalizowało na Pływalni Rawszczyzna o pierwsze w nowym sezonie punkty Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego. Spory progres zanotowali uczniowie szczecińskiej szkoły, którzy ubiegły sezon ukończyli tuż za podium. W 39. konkurencjach zgromadzili na swoim koncie 1629 punktów i o 17 punktów wyprzedzili SMS Wrocław. Miejscem na najniższym stopniu podium musieli się zadowolić triumfatorzy ubiegłej edycji ligi – SMS Kraków (1562pkt). Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. ukończył rywalizację na 11. miejscu, gromadząc 817,5 punktów. Gorsze od gospodarzy tylko szkoły z Zielonej Góry i Gdańska. Trenerzy Jerzy Bujak, Marcin Piwnik i Zbigniew Styczyński wystawili 32-osobową reprezentację. Z dobrej strony pokazały się Oliwia Wołek i Karolina Wicha. Pierwsza pobiła rekordy okręgu Świętokrzyskiego juniorek 14-letnich na 200 i 400 metrów stylem zmiennym, a druga na 100 metrów stylem motylkowym.

Obok punktacji drużynowej rywalizowano również o wyróżnienia indywidualne. W punktacji indywidualnej o wyniku zawodnika decydowała suma punktów wg tabeli wielobojowej FINA z dwóch startów w sześciu blokach konkurencji. Z Ostrowczan najwyżej plasowały się wspomniana Oliwia Wołek – piąta w stylu zmiennym kobiet oraz Julia Szafrańska – piąta w stylu dowolnym na długich dystansach.

Fot. Megatiming.pl

Zobacz: Pełne wyniki | Zdjęcia (Galeria 1) | Zdjęcia (Galeria 2)

Komentarze

Related Articles