Pierwszy set siatkarek KSZO w nowym sezonie

listopad 04
22:06 2015

Do piątej kolejki musieli czekać kibice piłki siatkowej w Ostrowcu Św. na pierwszy wygrany set w nowym sezonie Orlen Ligi dla zespołu KSZO. Dziś podopieczne trenera Dariusza Parkitnego choć ponownie zeszły z boiska w roli pokonanych, to w końcu przełamały niemoc, wygrywając jeden z setów. Czwarta partia, bo o niej mowa, zakończyła się na przewagi. Zanim jednak ostrowczanki zdobyły decydujący punkt, obie drużyny miały aż po cztery piłki setowe. Na prowadzenie 32:31 udanym blokiem wyprowadziła KSZO Ewelina Polak, a chwilę później w ataku pomyliła się Argentynka Yael Castiglione i ostrowczanki mogły w końcu unieść ręce w geście radości. Niestety w kolejnym secie zdecydowanie lepsze okazały się gospodynie i marzenia o pierwszym punkcie siatkarki KSZO musiały odłożyć na później.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – KSZO Ostrowiec Św. 3:1 (25:23, 25:18, 31:33, 25:14)

KSZO: Ściurka 7, Szpak 3, Dybek 5, Wójcik 7, Piotrowska 11, Szczygioł 9, Bulbak (L) oraz Brzóska 11, Mielczarek 10, Polak 2, Korabiec (L), Pieczka

Ostrowieckie siatkarki z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach Orlen Ligi. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwanie dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodniczek klubu KSZO Ostrowiec SA są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.