KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Ostrowieckie Biegi Niepodległości już za niespełna dwa tygodnie

Ostrowieckie Biegi Niepodległości już za niespełna dwa tygodnie
październik 27
08:47 2015

Już niespełna dwa tygodnie pozostały do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2015 – imprezy pod każdym względem wyjątkowej i … rekordowej. Na liście startowej biegu ulicznego na dystansie 10 kilometrów pozostało już niespełna 100 miejsc. W biegach dzieci wystartuje ponad 1000 osób! Nie zabraknie osób znanych i dobrze kojarzonych z ostrowieckim sportem. 8 listopada pobiegną z nami m.in. trener orlenligowych siatkarek KSZO Ostrowiec SA Dariusz Parkitny i wiceprezes ds. piłki ręcznej KSZO, bramkarz I-ligowego KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Karol Szewczyk.

Obok nich na starcie staną zawodowy kolarz, ostrowczanin Kamil Zieliński, który jako jedyny z Polaków dostąpił podczas 72. Tour de Pologne zaszczytu jazdy w żółtej koszulce lidera wyścigu, a także były piłkarz, reprezentant Polski, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony Andrzej Kobylański, siatkarski wicemistrz świata z 2006 roku, obecnie reprezentujący plusligowy Effector Kielce ostrowczanin Grzegorz Szymański oraz były piłkarz KSZO (76 meczy w ekstraklasie), a obecnie trener III-ligowego zespołu KSZO 1929 Ostrowiec Św. Tadeusz Krawiec.

Po raz pierwszy ulicami Ostrowca Św.

Takiego biegu w Ostrowcu Św. jeszcze nie było. Po raz pierwszy trasa biegu została wytyczona ulicami, na dystansie 10 kilometrów. Połączy dwa obiekty administrowane na co dzień przez organizatora imprezy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Start i meta zlokalizowane zostały przy Pływalni Rawszczyzna, a półmetek przy Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Uczestnicy biegu otrzymają – tak jak to ma miejsce na większości dużych biegów w kraju – pamiątkową koszulkę oraz medal. Ale to nie wszystko. Na biegaczy czeka również specjalnie stworzona strefa regeneracji, w ramach której będzie można skorzystać z basenów Pływalni Rawszczyzna, skorzystać ze stanowisk z masażem, krioterapii miejscowej, a także skosztować zdrowych koktajli czy gorącego posiłku.

Formularz rejestracyjny do biegu ulicznego na 10 kilometrów znajduje się na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl. Na dwa tygodnie przed imprezą pozostało nieco ponad 80 miejsc, dlatego nie warto zwlekać z decyzją. 20 października minął termin, do którego obowiązywała najniższa opłata startowa – 30 zł. Wszystkie wpłaty dokonywane przelewem po tym terminie (również dla osób zapisanych do biegu przed 20 października na stronie internetowej) powinny być wnoszone w kwocie 40 zł. Opłata w dniu zawodów (również dla tych, którzy zarejestrowali się na stronie internetowej, a nie dokonali przelewu) wynosić będzie 50 zł.

Na najlepszych w kategoriach open oraz licznych kategoriach wiekowych (zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet) czekają nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe. Najlepsi wyjadą z Ostrowca Św. bogatsi nie tylko o nowe doświadczenia, ale również o nagrody finansowe. Podium w kategorii open (zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet) warte będzie 700zł (I miejsce), 500zł (II miejsce) i 400zł (III miejsce). Nieco mniejsze czeki – odpowiednio na 300, 200 i 100zł – odbiorą najlepsi w kategoriach wiekowych – trzech żeńskich oraz pięciu męskich.
Nie zabraknie również atrakcyjnych nagród rzeczowych dla kolejnych zawodników (poza podium), wśród których będą m.in. sprzęt elektroniczny, kursy językowe, vouchery do kompleksu turystycznego JuraPark w Bałtowie (voucher rodzinny na wszystkie atrakcje JuraParku wraz z noclegiem i śniadaniem, voucher na rodzinny obiad w Bałtowskim Zapiecku, voucher na kolację dla 2 osób w Bałtowskim Zapiecku), vouchery na zakupy w Regatta Great Outdoors (www.regatta.pl), zestawy od Natur House, zestawy suplementów diety od TRICEPS.pl oraz zestawy od Sport Konsulting – dystrybutora sprzętu firmy Polar, dedykowanego dla biegaczy. Organizatorzy nie zapomnieli również o miejscowych biegaczach, dla których została stworzona osobna klasyfikacja – najlepszy ostrowczanin i najlepsza ostrowczanka. Tu również czekają cenne nagrody rzeczowe.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym!

W związku z charakterem imprezy w dniu 8 listopada wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na trasie biegu oraz w bezpośredniej okolicy strefy „Start-Meta”.  Całkowite wyłączona z ruchu drogowego w godzinach 9.00-14.00 będzie ul. Mickiewicza – od skrętu w ul. Żabią do skrętu w kierunku Galerii Ostrowiec (łącznik ul. Mickiewicza – ul. Żeromskiego). Ulice Iłżecka, Rzeczki, Akacjowa, Gościniec, teren przy Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin – zostaną całkowiciee wyłączenie z ruchu drogowego w godz. 12.00-14.00. Na głównych skrzyżowaniach (Mickiewicza-Sienkiewicza, Iłżecka-Polna, Iłżecka-Jana Pawła II, Iłżecka-Graniczna) po przebiegnięciu kolumny biegaczy ruch drogowy będzie okresowo dopuszczany w kierunku poprzecznym (bez możliwości wjazdu na trasę biegu) przez służby porządkowe (Policja, Straż Miejska).

Rekordowe biegi dla dzieci

Dużo sportowych atrakcji związanych będzie również z biegami towarzyszącymi, w których wezmą udział dzieci. Dla najmłodszych przygotowane zostaną trasy (również uliczne!) na dystansach od 100 do 800 metrów. Tu też czekają nagrody za osiągnięcia indywidualne. Prowadzona będzie ponadto rywalizacja na najliczniej reprezentowaną podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości szkołę. Liczba dzieci i młodzieży zadeklarowanych do udziału w imprezie przez szkoły przerosła oczekiwania organizatorów. W ubiegłym roku w biegach szkolnych wzięło udział niespełna 500 osób. Do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2015 zgłosiło się prawie 1200!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentarze

Related Articles