Bez niespodzianki we Wrocławiu na inaugurację Orlen Ligi

Październik 15
19:22 2015

W meczu otwarcia sezonu 2015/2016 w siatkarskiej Orlen Lidze Impel Wrocław pokonał w trzech setach KSZO Ostrowiec Św. Pierwszy punkt w nowym sezonie padł łupem KSZO, a jego autorką była nasza atakująca Sandra Szczygioł. Były to jednak tylko miłe złego początki, choć pozytywów można dopatrywać się więcej. Ostrowczanki nie przestraszyły się rywalek, grały odważnie i w każdym z trzech setów miały momenty bardzo dobre (zwykle początki każdej partii) jak i te złe (długie przestoje bez zdobyczy punktowych). Niespodzianki być jednak nie mogło, bo mające mistrzowskie aspiracje wrocławianki dysponują zdecydowanie mocniejszym potencjałem.

Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:16, 25:12, 25:18)

KSZO: Bednarek 2, Ściurka 4, Szpak 2, Dybek 5, Piotrowska 5, Szczygioł 11, Bulbak (L) oraz Mielczarek, Pieczka 1, Polak, Korabiec (L), Brzóska

Impel: Kossanyiova 11, Ptak 5, Hildebrand 11, Sikorska 8, Radecka 5, Skowrońska-Dolata 13, Durr (L) oraz Piśla 2, Gryka

MVP: Kristin Hildebrand

Ostrowczanki w trzech setach wywalczyły w sumie 46 małych punktów, na co złożyły się 24 punktowe ataki (28%), 16 błędów przeciwnika, 5 bloków i 1 as serwisowy. Impel w analogicznym zestawieniu może pochwalić się 37 punktami wywalczonymi atakiem (48%), 19 po błędach KSZO, 14 blokiem i 5 bezpośrednio serwisem.

Już w najbliższą środę o godzinie 20:30 podopieczne trenera Dariusza Parkitnego zagrają po raz pierwszy w nowym sezonie przed własną publicznością. Rywal ponownie z wysokiej półki, bo do Ostrowca Św. przyjeżdża zawsze mocny Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.