Dwa złota dla KSZO na Gwardyjskich Mistrzostwa Polski

Wrzesień 19
08:05 2015

Pięściarze KSZO Ostrowiec Św. wrócili z dwoma złotymi medalami Gwardyjskich Mistrzostw Polski, które tradycyjnie odbyły się na ringu w Busku-Zdroju. Na najwyższym stopniu podium stanęli Damian Falecki i Albert Orzeł.

Do Buska-Zdroju trener Wojciech Surowiec zabrał siedmioosobową ekipę – pięciu zawodników i dwie zawodniczki. Najlepiej z tego grona zaprezentowali się senior Damian Falecki i kadet Albert Orzeł, którzy zwyciężyli wszystkie swoje walki. W finałowej walce Falecki pokonał Władysława Mieszkowa z Gwardii Wrocław, a Orzeł Mariusza Gruszkę z Fight Boxing Dąbrowa Górnicza.

Z medalami do Ostrowca Św. wróciły również obie panie reprezentujące w Busku-Zdroju KSZO. Dominika Kołton przegrała w finałowej walce nie jednogłośnie na punkty (1:2) z Aleksandrą Linek ze Skalniaka Wiśniówka, zdobywając srebro, a Angelika Strzelecka odpadła w półfinale, zdobywając brąz.

Z pozostałych reprezentantów KSZO Rudolf Pająk (senior) musiał uznać wyższość w ćwierćfinale utytułowanemu Krystianowi Sielawie z Hetmana Białystok, Patryk Hedhili przegrał z Emilem Walkowskim z Czempiona Wołomin, a Andrzej Kołton uległ przez dyskwalifikację (trzy ostrzeżenia) Mateuszowi Figlowi z Hetmana Białystok.

W Gwardyjskich Mistrzostwach Polski wystartowało 103 zawodników i 20 zawodniczek z 28 klubów, m.in. Hetmana Białystok, Gwardii Wrocław, Wisły Kraków, Legi Warszawa czy Tigera Tarnów.