KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Piłkarze ręczni KSZO Odlewania Ostrowiec Św. rozpoczęli treningi

Piłkarze ręczni KSZO Odlewania Ostrowiec Św. rozpoczęli treningi
sierpień 04
16:15 2015

Piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. wczorajszym treningiem zainaugurowali przygotowania do drugiego w historii klubu sezonu na zapleczu PGNiG Superligi. Na pierwszych zajęciach, które odbyły się na Miejskim Stadionie Sportowym „KSZO” przy Świętokrzyskiej, trener Aleksander Malinowski miał do dyspozycji 16 zawodników.

W zajęciach ze starego składu KSZO udział wzięli wracający po kontuzji kolana bramkarz Karol Szewczyk oraz Michał Piątkowski, Maciej Jeżyna, Adrian Wojkowski, Dmitrij Afanasjev, Witalij Kożeniewski, Mateusz Mazur, Michał Kalita, Tomasz Radowiecki i Tomasz Bożek.

Nie ma trzonu zespołu z poprzedniego sezonu, dlatego przed nami naprawdę dużo ciężkiej pracy. Do drużyny dołączyło kilku młodych, ambitnych chłopaków. Jeśli podejmą wyzwanie i będą pracować, tak by spełnić w stu procentach moje wymagania, to myślę, że pokażemy w tym sezonie dobry handball – mówi trener Aleksander Malinowski. – Mamy w planach około dziesięciu meczy sparingowych i poszukamy w nich liderów, na których będzie opierała się gra całego zespołu – dodał szkoleniowiec KSZO.

Na pierwszych treningach pojawiła się dwójka szczypiornistów, którzy jako pierwsi zasili szeregi KSZO w bieżącym okienku transferowym. Są to 23-letni bramkarz Kamil Buchcic (ostatnio Gwardia Opole) oraz 21-letni rozgrywający Bartosz Sękowski (KSSPR Końskie).

Przede wszystkim jestem tu ze względu na osobę trenera Aleksandra Malinowskiego, który był kiedyś związany z Kielcami. Za jego właśnie namową jestem w KSZO. Będziemy wspólnie starać się zrobić tu jak najlepszy wynik w I lidze – przywitał się nowy golkiper pomarańczowo-czarnych Kamil Buchcic.

Chciałem coś w swojej karierze zmienić. W Końskich zmienił się zarząd i co za tym idzie cała sytuacja w klubie. Nie spełniono tam moich warunków, dlatego zdecydowałem się na zmianę barw. Nie ukrywam, że w KSZO otrzymałem dużo lepsze warunki finansowe i to był decydujący argument – tłumaczy natomiast powody, którymi się kierował przy zmianie barw klubowych Bartosz Sękowski.

Ponadto na testy do Ostrowca Św. przyjechali 22-letni Ukrainiec Dmitri Sergiejewicz, 19-letni lewy rozgrywający Padwy Zamość Konrad Bajwoluk, lewoskrzydłowy Pogoni Szczecin, a wcześniej Energetyka Gryfino Kamil Łuczak oraz 22-letni skrzydłowy Wisły Sandomierz Mateusz Wiącek.

Komentarze

Related Articles