KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Piotrowska i Ściurka potwierdzone. Nowy statystyk w KSZO.

Piotrowska i Ściurka potwierdzone. Nowy statystyk w KSZO.
sierpień 03
10:43 2015

Sesją zdjęciową w ostrowieckim Rynku 17 sierpnia zainaugurują okres przygotowawczy do sezonu 2015/2016 w Orlen Lidze siatkarki KSZO. Działacze kompletują kadrę oraz sztab szkoleniowy, bo tu niespodziewanie również dojdzie do jednej zmiany. Z klubem pożegnał się dotychczasowy statystyk, Bartłomiej Piekarczyk.

Nowym statystykiem ostrowieckiego klubu ma być Piotr Brodawka, były siatkarz Gump Ostrowiec Św., a obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. Zastąpi na tym stanowisku Bartłomieja Piekarczyka, który przenosi się do BKS-u Auprof Bielsko-Biała.

KSZO ma na tę chwilę podpisane umowy z trzynastoma zawodniczkami. W ubiegłym tygodniu sfinalizowano dwa transfery. Są to młoda środkowa Julia Piotrowska. Do Ostrowca Św. trafiła na zasadzie rocznego wypożyczenia z Gedanii Gdańsk, która jest właścicielką karty zawodniczki. W minionym sezonie grała w Młodej Lidze Kobiet w barwach Atomu Trefl Sopot. Drugą z zawodniczek, które jako ostatnie dołączyły do KSZO, jest doświadczona przyjmująca Budowlanych Łodź – Dorota Ściurka. Wraz z kadrą Polski B Ściurka zdobyła w 2007 roku złoty medal na Uniwersjadzie w Bangkoku. Jest wychowanką Ogniwa Piwniczna-Zdrój. Później grała w Muszyniance Muszyna (2000−2003), Dalinie Myślenice (2003−2006), Centrostalu Bydgoszcz (2006−2008), Stali Mielec (2008−2011) i MKS Dąbrowa Górnicza (2011−2012). Ostatnie trzy sezony spędziła w Łodzi.

Kadra KSZO: rozgrywające Paulina Szpak (ur. 1991r., ostatnio w norweskim Stod Volley) i Ewelina Polak (ur. 1993, Silesia Volley Mysłowice/Chorzów), atakujące Sandra Szczygioł (ur. 1989r., Budowlani Toruń) i Zuzanna Pieczka (ur. 1995r., Pałac Bydgoszcz), przyjmujące Dorota Ściurka (ur. 1981r., Budowlani Łódź), Roksana Brzóska (ur. 1993r., Budowlani Toruń), Kinga Dybek (ur. 1994r., Pałac Bydgoszcz) i Beata Mielczarek (ur. 1991r., PMKS Nike Węgrów), środkowe Alicja Wójcik (ur. 1994r., Joker Mekro Świecie), Karolina Suwińska – Bednarek (ur. 1988r., ŁKS Commercecon Łódź) i Julia Piotrowska (ur. 1996r., Atom Trefl Sopot) oraz libero Anna Korabiec (ur. 1995r., Pałac Bydgoszcz) i Angelika Bulbak (ur. 1991r., PMKS Nike Węgrów).
Siatkarki KSZO będą trenować dwa razy w tygodniu. Wyjątkiem będą poniedziałki (tylko po południu) i soboty (tylko rano). Przez pierwsze dwa tygodnie skupią się na budowie siły, trenując głównie na siłowni, kajakach i boisku piaszczystym na Gutwinie. Dopiero w trzecim tygodniu zajęć wejdą do hali, gdzie zaczną trenować z piłkami.

Siatkarki KSZO wezmą udział w co najmniej trzech turniejach, dwa z nich organizując w Ostrowcu Św. Od 4 do 6 września zagrają w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO z Naftą Piła oraz dwoma zagranicznymi rywalami – z Ukrainy i Białorusi. W dniach 18-20 września – również w Ostrowcu Św. – zagrają z Legionovią Legionowo, Aluprofem Bielsko-Biała, Developresem Rzeszów oraz zespołem z Ukrainy. 26 września, w godzinach popołudniowych, w Galerii Ostrowiec odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny. Od 9 do 11 października KSZO zagra w towarzyskim turnieju w Rzeszowie, gdzie oprócz gospodyń za rywalki będą miały mistrza Ukrainy Chimik Jużne, wicemistrza Słowacji Volley projekt UKF Nitra oraz Aluprof Bielsko-Biała i Pałac Bydgoszcz.

Sezon 2015/2016 rozpoczną 17 października. Na inaugurację siatkarki KSZO Ostrowiec Św. zagrają na wyjeździe z Impelem Wrocław. Cztery dni później (w środę) podopieczne trenera Dariusza Parkitnego zaprezentują się po raz pierwszy w nowym sezonie przed własną publicznością, a ich rywalem będzie Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza z dwoma byłymi siatkarkami KSZO w składzie – Natalią Piekarczyk i Kamilą Ganszczyk.

Foto: budowlanilodz.pl / energa-gedania.pl

Komentarze

Related Articles