KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Bartosz Sękowski nowym szczypiornistą KSZO

Bartosz Sękowski nowym szczypiornistą KSZO
sierpień 03
10:49 2015

Jeszcze przed pierwszym treningiem w ramach przygotowań do nowego sezonu działacze sekcji piłki ręcznej KSZO postarali się o kolejne wzmocnienie dla ostrowieckiego I-ligowca. W sezonie 2015/2016 w drużynie prowadzonej przez trenera Aleksandra Malinowskiego grał będzie czołowy szczypiornista KSSPR Końskie Bartosz Sękowski.

W miniony piątek 21-letni rozgrywający KSSPR zaakceptował warunki umowy z KSZO. Sękowski jest wychowankiem koneckiego klubu, skąd na zasadzie transferu definitywnego trafił do Vive Kielce. Po zakończeniu wieku juniora został jednak wypożyczony do swojego macierzystego klubu, gdzie grał przez ostatnie dwa sezony. W minionym sezonie wywalczył sobie miejsce w podstawowej siódemce KSSPR i był trzecim najlepszym strzelcem zespołu z Końskich (90 goli). Do KSZO trafi na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Bartosz Sękowski to drugi potwierdzony transfer do ostrowieckiego klubu. Wcześniej KSZO zakontraktował również nowego bramkarza. Między słupkami ostrowieckiej bramki w sezonie 2014/2015 stanie wychowanek kieleckiego Vive, 23-letni Kamil Buchcic. W minionym sezonie bronił barw Gwardii Opole, która z kompletem punktów wygrała rozgrywki grupy B I ligi i awansowała do Superligi.

W tym tygodniu na testy do Ostrowca Św. przyjedzie kolejna grupa zawodników, którzy są w kręgu zainteresowań KSZO. Pierwszy trening trener Aleksander Malinowski wyznaczył dziś o godzinie 18 w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO.

Komentarze

Related Articles