KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Szczypiorniści KSZO za tydzień wznowią treningi

Szczypiorniści KSZO za tydzień wznowią treningi
lipiec 27
09:55 2015

Już 3 sierpnia przygotowania do drugiego w historii klubu I-ligowego sezonu rozpoczną piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. W porównaniu do poprzedniego sezonu w zespole prowadzonym przez trenera Aleksandra Malinowskiego na pewno dojdzie do kilku zmian.

Kilku zawodników po udanym debiutanckim sezonie KSZO na zapleczu Superligi zdecydowało się zmienić pomarańczowo-czarne barwy na inne. W dwóch przypadkach łączyło się to z wyjazdem za granicę. W sezonie 2014/2015 w drużynie KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. nie zobaczymy już Tomasza Pomiankiewicza (TuS Helmlingen), Dawida Biskupa (SGH Sankt Ingbert), Rafała Jamioła (KSSPR Końskie), Karola Drabika (KS Uniwersytet Radom), Grzegorza Mroczka (KS Uniwersytet Radom), Radosława Pomiankiewicza (KS Uniwersytet Radom) i Pawła Świecy (KS Uniwersytet Radom). Jeszcze przed wakacyjną przerwą urlopową do Ostrowca Św. przyjechało na testy kilku zawodników, którzy są przymierzani do ich zastąpienia. Pewnym jest, że w bramce ostrowieckiego zespołu w nowym sezonie zobaczymy 23-letniego wychowanka Vive Tauron Kielce Kamila Buchcica (185 cm, 79 kg). W ubiegłym sezonie wywalczył on wspólnie z Gwardią Opole awans do Superligi, ale nie przedłużył z tym klubem umowy i za namową trenera Aleksandra Malinowskiego trafił do Ostrowca Św. Blisko KSZO jest też dwójka innych zawodników młodego pokolenia, którzy w maju byli w Ostrowcu Św. na testach – lewy rozgrywający i prawoskrzydłowy.

W kadrze KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. znajdują się w tej chwili: bramkarze Kamil Buchcic, Karol Szewczyk i Michał Piątkowski, lewoskrzydłowi Maciej Jeżyna, Szymon Fugiel i Tomasz Radowiecki, środkowy rozgrywający Witalij Kożeniewski, kołowi Adrian Wojkowski i Michał Kalita, prawi rozgrywający Mateusz Mazur i Dmitrij Afanasjev oraz prawoskrzydłowy Maciej Cukierski.

Wiceprezes ds. piłki ręcznej KS KSZO Karol Szewczyk widzi jeszcze konieczność wzmocnienia zespołu na pozycjach środek rozegrania, koło i lewe rozegranie. W sierpniu na treningach KSZO powinni pojawić się kolejni testowani gracze, przymierzani do gry w Ostrowcu Św. Pierwsze zajęcia trener Aleksander Malinowski wyznaczył na 3 sierpnia. Wzorem ubiegłych lat szczypiorniści KSZO będą się przygotowywać do sezonu na miejscu, korzystając z bogatej sportowej bazy Ostrowca Św.

Komentarze

Related Articles