KSZO skromnie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu

Lipiec 20
12:43 2015

Ze skromnym udziałem uczennicy krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Wiktorii Łosak odbyły się dla KSZO rozgrywane na Pływalni Rawszczyzna zawody XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu. Zawodniczka KSZO trzykrotnie plasowała się w drugiej dziesiątce.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich po raz pierwszy nie odbywała się na terenie jednego województwa, a gospodarzy zawodów w poszczególnych dyscyplinach sportu wyłaniały odpowiednie związki sportowe. Polski Związek Pływacki organizację zawodów pływackich powierzył Ostrowcu Św. Zawody odbywały się od środy do piątku na Pływalni Rawszczyzna. Wzięło w nich udział 285 zawodników i zawodniczek z 98 klubów z całego kraju. Zawody te tradycyjnie były też oficjalnymi Letnimi Mistrzostwami Polski Juniorów 17-18 lat. Gospodarz imprezy – KSZO Ostrowiec Św., wystawił skromną jednoosobową reprezentację w osobie uczącej się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie Wiktorii Łosak. Najlepiej wypadła w wyścigach na 400 metrów stylem zmiennym oraz 800 metrów stylem dowolnym, plasując się na 14. pozycji. Niewiele gorzej zaprezentowała się w rywalizacji 400 metrów stylem dowolnym, awansując do finału B, w którym zajęła ostatecznie 19. pozycję.

Wyniki Wiktorii Łosak: 43. na 50m dowolnym – 31.13, 19. na 400m dowolnym – 5:00.34 (19. w eliminacjach – 4:59.73), 14. na 800m dowolnym – 10:27.01, 43. na 50m motylkowym – 34.45, 14. na 400m zmiennym – 5:44.24.

W punktacji województw świętokrzyskie uplasowało się na 14. miejscu, wyprzedzając lubuskie i podkarpackie. Zwyciężyło województwa mazowieckie. Jedyny medal dla świętokrzyskiego wywalczył w wyścigu na 1500m stylem dowolnym zawodnik Salosu Cortile Kielce Piotr Bujak. Wynik 15:56.61 dał mu w Ostrowcu Św. srebro.