KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Walczyli o medale: 15-latkowie na Rawszczyźnie, 16-latkowie w Dębicy

Walczyli o medale: 15-latkowie na Rawszczyźnie, 16-latkowie w Dębicy
Lipiec 13
12:00 2015

W miniony weekend o medale letnich mistrzostw kraju walczyli pływacy w kategoriach junior młodszy 15 lat oraz junior 16 lat. Ci pierwsi, podobnie jak to miało miejsce w marcu podczas zimowych mistrzostw, rywalizowali na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. 16-latkowie pojechali do Dębicy. W obu zawodach pływacy KSZO kilkukrotnie byli blisko medali, walcząc o wysokie miejsca w finałach A i B.

Już od środy o medale XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu w Ostrowcu Św. walczyć będą 17 i 18-latkowie.

Wyniki 15-latków KSZO:

Jakub Bartkowski: 51. na 50m dowolnym – 26.75, 73. na 100m dowolnym – 1:01.08, 46. na 200m dowolnym – 2:12.50, 85. na 50m motylkowym – 30.53.

Marek Dzik: 59. na 50m klasycznym – 36.83, 55. na 100m klasycznym – 1:21.74, 46. na 200m klasycznym – 2:59.62.

Oskar Jarocha: 9. na 400m dowolnym – 4:20.37 (6. w eliminacjach – 4:16.34), 5. na 1500m dowolnym – 16:46.10, 12. na 200m grzbietowym – 2:18.17 (12. w eliminacjach – 2:17.31).

Kacper Michta: 9. na 200m dowolnym – 2:00.87 (8. w eliminacjach – 2:01.15), 10. na 400m dowolnym – 4:22.03 (9. w eliminacjach – 4:20.47), 12. na 200m motylkowym – 2:16.76 (12. w eliminacjach – 2:18.68).

Kamil Orłowski: 11. na 200m dowolnym – 2:01.19 (17. w eliminacjach – 2:04.49), 8. na 400m dowolnym – 4:17.71 (5. w eliminacjach – 4:16.05), 12. na 1500m dowolnym – 17:24.40.

Cezary Pietrzyk: 74. na 50m motylkowym – 29.54, 50. na 100m motylkowym – 1:05.93, 20. na 200m motylkowym – 2:22.90 (21. w eliminacjach – 2:24.05).

Julia Szafrańska: 7. na 200m dowolnym – 2:12.43 (5. w eliminacjach – 2:12.51), 10. na 400m dowolnym – 4:43.68 (6. w eliminacjach – 4:42.43), 5. na 800m dowolnym – 9:40.70.

Martyna Tomoń: 9. na 100m motylkowym – 1:08.52 (6. w eliminacjach – 1:08.25), 5. na 200m motylkowym – 2:30.46 (5. w eliminacjach – 2:33.53), 14. na 200m zmiennym – 2:33.19 (12. w eliminacjach – 2:32.23), 10. na 400m zmiennym – 5:27.94 (8. w eliminacjach – 5:21.44).

Wyniki 16-latków KSZO:

Filip Adamik: 88. na 50m dowolnym – 28.06, 52. na 200m dowolnym – 2:11.90, 31. na 50m grzbietowym – 31.71, 23. na 100m grzbietowym – 1:06.22, 64. na 50m klasycznym – 29.41.

Mateusz Rogoziński: 31. na 50m dowolnym – 25.98, 12. na 100m dowolnym – 54.89 (20. w eliminacjach – 55.43), 4. na 200m dowolnym – 1:56.28 (5. w eliminacjach – 1:57.96), 6. na 400m dowolnym – 4:10.53 (3. w eliminacjach – 4:11.71), 25. na 50m motylkowym – 27.49.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Komentarze

Related Articles