KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Ostrowiec Św. stolicą młodzieżowego pływania

Ostrowiec Św. stolicą młodzieżowego pływania
lipiec 06
13:46 2015

W lipcu na Pływalni Rawszczyzna o medale mistrzostw Polski na długim basenie rywalizować będą pływacy z trzech roczników. Od 10 do 12 lipca ostrowiecki basen będzie areną Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat, a od 15 do 17 lipca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu. Te drugie zawody są też nazywane Letnimi Mistrzostwami Polski Juniorów 17-18 lat.

15-latkowie do Ostrowca Św. przyjadą w tym roku już po raz drugi. W marcu rywalizowali na Pływalni Rawszczyzna o medale Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat, na krótkim basenie. Cztery miesiące temu na ostrowieckim basenie brylowali pływacy G-8 Bielany Warszawa, którzy zdecydowanie wygrali punktację klubową oraz wywalczyli najwięcej (13) medali. Klasyfikację medalową przegrali jednak (ilością złotych krążków) z Juvenią Wrocław. Z klubów województwa świętokrzyskiego w obu tych zestawieniach najwyżej sklasyfikowani zostali reprezentanci gospodarzy. Pływacy KSZO Ostrowiec Św. w punktacji klubowej zajęli wysokie 9. miejsce. Jeden brązowy medal, wywalczony przez męską sztafetę 4×200 metrów stylem dowolnym, nie gwarantował równie wysokiej pozycji w klasyfikacji medalowej. Ostrowczanie – mocni przed rokiem wśród 14-latków, ponownie są jednak wśród faworytów do medali również w konkurencjach indywidualnych.

– Jestem zadowolony z przygotowań. Poza drobnymi mikrourazami, które są normalne w treningu, omijały nas kontuzje. Wyniki też są lepsze niż zimą, ale jakie to będzie miało przełożenie na rywalizację, trudno ocenić, bo nie wiemy jakie postępy poczynili w tym czasie inni. Z nadzieją oczekujemy jednak na mistrzostwa – mówi trener pływaków KSZO Zbigniew Styczyński.

KSZO będzie reprezentowane podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat przez sześciu zawodników i dwie zawodniczki. Do walki o medale na „swoim” basenie przystąpią Kamil Orłowski, Kacper Michta, Oskar Jarocha, Cezary Pietrzyk, Jakub Bartkowski, Marek Dzik oraz Julia Szafrańska i Martyna Tomoń. W sumie na trzydniowe zawody zgłoszonych zostało 457 zawodników i zawodniczek ze 118 klubów z całego kraju. Świętokrzyskie reprezentowane będzie jeszcze przez Unię Busko-Zdrój i Barakudę Starachowice.

Tylko dwa dni będzie trwać przerwa między jednymi zawodami, a drugimi. Jeszcze dobrze nie ostygnie woda po rywalizacji 15-latków, a już wejdą do niej nieco starsi pływacy, którzy będą w Ostrowcu Św. walczyć o laury XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu. Zawody te będą jednocześnie oficjalnymi Letnimi Mistrzostwami Polski Juniorów 17-18 lat w Pływaniu.

Na Pływalni Rawszczyzna w dniach 15-17 lipca zamelduje się ponad trzystu zawodników i zawodniczek z około stu klubów z całego kraju, a wśród nich m.in. bohaterowie I Igrzysk Europejskich w Baku – zdobywca srebrnego medalu na dystansie 50m stylem motylkowym Paweł Sendyk, zdobywca brązowego medalu na dystansie 400m stylem zmiennym Karol Zbutowicz oraz brązowi medaliści w wyścigu sztafetowym 4x100m stylem zmiennym mężczyzn Jakub Skierka, Jacek Arentewicz, Michał Chudy i wspomniany już Paweł Sendyk. Nadzieja na medal XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu dla województwa świętokrzyskiego pokładana jest głównie w zawodniku Salosu Cortile Kielce Piotrze Bujaku, który zimą otarł się o podium w rywalizacji na najdłuższym dystansie – 1500m kraulem.

Wyniki na żywo z obu wydarzeń będzie można śledzić w internecie, na stronie www.rawszczyzna.mosir.ostrowiec.pl.

Komentarze

Related Articles