KSZO piąty wśród 13-latków na Rawszczyźnie

Czerwiec 21
14:36 2015

Pływacy KSZO Ostrowiec Św. zajęli piąte miejsce w zawodach II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13-letnich, które dla okręgów łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego odbywały się w miniony weekend na Pływali Rawszczyzna.
Do Ostrowca Św. przyjechało 260 zawodników i zawodniczek z 40 klubów. Pozostali 13-latkowie rywalizowali w Gorzowie Wielkopolskim i Krakowie. Po zsumowaniu wszystkich wyników postanie klasyfikacja ogólnopolska. W zawodach na Pływalni Rawszczyzna ostrowczanie wywalczyli 12850 punktów. Zwyciężyli młodzi pływacy BUKS Warszawa, którzy zgromadzili na swoim koncie 15472 punktów. Drużynowo przed KSZO sklasyfikowane zostały jeszcze trzy kluby ze stolicy – G-8 Bielany, Żoliborz i Polonia.

Indywidualnie najlepiej z zawodników KSZO wypadli Jakub Wilk (9. miejsce wśród chłopców) i Aleksandra Banaczkowska (29. miejsce wśród dziewcząt).

Z wyników osiągniętych przez ostrowczan warto odnotować start sztafety 4x50m stylem dowolnym, której wynik 2:04.82 jest od niedzieli nowym rekordem okręgu świętokrzyskiego młodziczek 13 lat. Dziewczęta popłynęły w składzie Paulina Boroń, Adrianna Nowak, Wiktoria Błaszkiewicz, Aleksandra Banaczkowska.

Zobacz: Wyniki | Zdjęcia – I dzień | Zdjęcia – II dzień