KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Łukasz Dybiec: BudWeld Boxing Night to znakomita promocja boksu w Ostrowcu

Łukasz Dybiec: BudWeld Boxing Night to znakomita promocja boksu w Ostrowcu
czerwiec 16
21:10 2015

Piątkowa gala „BudWeld Boxing Night” będzie znakomitą promocją pięściarstwa w Ostrowcu Św. – mówi wiceprezes ds. boksu KSZO Łukasz Dybiec. Na gali organizowanej przez Tymex Boxing Promotion odbędzie się 7 walk zawodowych i 3 amatorskie.

Głównym magnesem przyciągającym kibiców jest nazwisko Mariusza Wacha, byłego rywala Władimira Kliczko. Program zawodów transmitowanych przez Polsat Sport jest bardzo ciekawy, dla nas to znakomita promocja pięściarstwa, sekcji bokserskiej, miasta i regionu – powiedział Łukasz Dybiec, który jako zawodnik dwukrotnie dochodził do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski (1998, 1999).

Podczas piątkowej gali Tymex Boxing Promotion, kierowanej przez Mariusza Grabowskiego, Mariusz Wach spotka się z Niemcem Konstantinem Airichem, Robert Parzęczewski z niepokonanym Francuzem Jessy Luxembourgerem, a Michał Gerlecki z Argentyńczykiem Pablo Sosą. Łącznie organizatorzy planują 7 walk zawodowych i 3 amatorskie. Trening medialny odbędzie się w środę, a ceremonia ważenia w czwartek – oba wydarzenia w Galerii Ostrowiec otwarte dla kibiców.

Mamy w klubie grupę zdolnych bokserów, którzy fajnie rokują na przyszłość. Damian Falecki (-69 kg) w tamtym roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów, a w tym roku nie mógł pojechać na te zawody z powodu matury. Sebastian Gierada (-56 kg) w tym roku został juniorskim Mistrzem Polski. Na piątkowej gali zaprezentuje się np. Rudolf Pająk (-64 kg). Niestety kontuzję kolana ma Błażej Surowiec – mówi Łukasz Dybiec, który prowadzi zajęcia treningowe z Wojciechem Surowcem, Eugeniuszem Ciochem. Z najmłodszymi trenuje Damian Falecki.

Kilka dni temu 22-letni Damian Falęcki został uznany najlepszym seniorem VIII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Stanisława Kiliana w Rzeszowie. Pokonał m.in. brązowego medalistą MPS 2015 Maksymiliana Gibadło – to była wygrana przez TKO w 3 rundzie. Spore możliwości drzemią w tym zawodniku – dodał wiceprezes KSZO.

W rywalizacji młodzieżowców do lat 23 KSZO Ostrowiec zajmuje, jak podkreśla Łukasz Dybiec, 6 miejsce w kraju. – To świetny wynik, który pokazuje, że wykonujemy dobrą pracę. W ostatnim roku zdobyliśmy 6 medali imprez centralnych. Mamy zdolną młodzież, na którą warto stawiać. Kiedyś u nas pierwsze kroki stawiał np. Mateusz Masternak – powiedział.

Być może za jakiś czas na galach Mariusza Grabowskiego doczekamy się profesjonalnych występów wychowanków ostrowieckiego KSZO. Utalentowanych bokserów tutaj nie brakuje.

Liczymy na wysoką frekwencję fanów boksu w piątej w naszej hali oraz przed telewizorami – mówi Łukasz Dybiec.

Komentarze

Related Articles