KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

KSZO wygrywa Poznań WaterPolo Cup!

KSZO wygrywa Poznań WaterPolo Cup!
czerwiec 13
22:09 2015

Na basenie Termy Maltańskie w Poznaniu odbyła się dziesiąta edycja turnieju Poznań WaterPolo Cup, dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Miło nam poinformować, że w młodszej kategorii wiekowej (2003 i młodsi) okazały puchar za zwycięstwo trafił w ręce piłkarzy wodnych KSZO Ostrowiec Św. Triumf podopiecznych trenera Mariusza Staweckiego okraszony został kompletem turniejowych zwycięstw oraz dwoma nagrodami indywidualnymi, dla najlepszego bramkarza – Samuela Kwiatkowskiego oraz najlepszego zawodnika turnieju – Olafa Pałasza.

Wyniki:
KSZO – Alfa Gorzów Wlkp. 3:1
KSZO – ŁSTW Łódź 5:3
KSZO – AZS AWF Poznań 7:0
KSZO – GKPW Gorzów Wlkp. 6:1
KSZO – Neptun Łódź 8:1

Na podium, prócz zwycięskiego zespołu KSZO, stanęli również młodzi waterpoliści GKPW i ŁSTW. W kategorii wiekowej 2001-2002 zwyciężyła Alfa, przed Neptunem i GKPW. W 10. Poznań WaterPolo Cup wzięło udział w sumie około 250 młodych adeptów piłki wodnej w 16 drużynach, a przez dwa turniejowe dni rozegrano w sumie 40 meczy!

Grupa naborowa, którą mam przyjemność prowadzić liczy około 30 dzieciaków. Większość z nich uczy się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14. Specjalnie dla nich zostanie od nowego roku szkolnego stworzona klasa sportowa, w ramach której dwa razy w tygodniu będą mieli dodatkową godzinę treningu na basenie, rano przed lekcjami. Myślę, że w niedalekiej przyszłości powinno to zaprocentować dobrymi wynikami – mówi trener najmłodszych waterpolistów KSZO, Mariusz Stawecki. – Turniej w Poznaniu, zorganizowany w jednym z piękniejszych tego typu obiektów w naszym kraju, był dla nich pierwszym poważnym startem i okazją do rywalizacji i sprawdzenia się w grze z rówieśnikami. Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze, rozkręcając się z meczu na mecz. Było to widać zwłaszcza w meczu przeciwko jednemu z faworytów – GKPW, który wygraliśmy dość pewnie.

KSZO w Poznaniu zagrał w składzie: Samuel Kwiatkowski, Filip Nalewaj (2 gole), Filip Rosiński, Paweł Borek, Dariusz Woźniak (2), Konrad Malicki, Daniel Idzikowski, Maksymilian Walesic (1), Olaf Pałasz (9), Jakub Ramus (2),  Jakub Pietrzyk (7), Kacper Nadbrzuchowski (1), Bartosz Piliński (5).

Poznan_WaterpoloCup_1

Poznan_WaterpoloCup_2

Komentarze

Related Articles