KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

13-latkowie popłyną na Rawszczyźnie

13-latkowie popłyną na Rawszczyźnie
czerwiec 13
11:57 2015

Kolejny raz Ostrowiec Św. będzie areną zawodów II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat w pływaniu. Zawody te będą rozgrywane na Pływalni „Rawszczyzna” w dniach 20-21 czerwca, a weźmie w nich udział około 250 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów pływackich z okręgów łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.
W zawodach mogą uczestniczyć drużyny klubowe, które uczestniczyły w pierwszej rundzie w składzie minimum czteroosobowym bez względu na płeć,
przy czym zgłaszana drużyna może się składać z dowolnej liczby zawodników. Powyższy warunek spełniło pięć świętokrzyskich klubów – KSZO Ostrowiec Św., Delfin Połaniec, Korona-Swim Kielce, Orka MOSiR Kielce, Barakuda Starachowice. W sumie, ze wszystkich okręgów biorących udział w zawodach na Pływalni Rawszczyzna – na tydzień przed zawodami, swoje drużyny zgłosiły 43 kluby.
Z uwagi na dużą ilość pływaków w tej kategorii wiekowej, po raz pierwszy II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat rozegrana zostanie nie na dwóch, a trzech basenach. Oprócz Ostrowca Św. arenami zmagań 13-latków będą Gorzów Wielkopolski i Kraków. Po rozegraniu zawodów we wszystkich trzech miastach zostanie opracowana wspólna klasyfikacja, która wyłoni najlepsze kluby w kraju. Po I rundzie na prowadzeniu jest Buks Warszawa, przed UKS G – 8 Bielany i MKP Szczecin. W klubów województwa świętokrzyskiego najwyżej plasuje się KSZO Ostrowiec Św., który po I rundzie zajmuje wysokie 12. miejsce. Na 75. miejscu jest Orka MOSiR Kielce, na 89. Korona-Swim Kielce, a na 119 Delfin Połaniec.

Zawody II rundy składać się będą z dwóch bloków startowych. W sobotę rywalizacja rozpocznie się o godzinie 14 i rozegrane zostaną konkurencje 100 m st. motylkowym, 100 m st. klasycznym, 200 m st. grzbietowym, 400 m st. dowolnym i sztafeta 4×50 m st. zmiennym. W niedzielę młodzi pływacy rozpoczną sportowe zmagania o godzinie 9 i ścigać się będą na dystansach 100 m st. dowolnym, 200 m st. klasycznym, 100 m st. grzbietowym, 200 m st. zmiennym oraz sztafecie 4×50 m st. dowolnym.

Patronat medialny nad zawodami na Pływalni Rawszczyzna objęły TVP Kielce, Polskie Radio Kielce, Echo Dnia, LTVK Krzemionki, Gazeta Ostrowiecka, Fakty Ostrowieckie, Wiadomości Świętokrzyskie oraz portal Ostrowiec.info.

Wyniki on-line będzie można śledzić m.in. na stronie internetowej www.rawszczyzna.mosir.ostrowiec.pl.

Komentarze

Related Articles