Szczypiorniści zakończyli sezon przed własną publicznością zwycięstwem

Kwiecień 25
22:43 2015

W ostatnim „domowym” meczu w debiutanckim sezonie na I-ligowych parkietach piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. pewnie pokonali SPR Tarnów 35:29. Mecz został w zasadzie rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, wygranej przez podopiecznych trenera Aleksandra Malinowskiego różnicą ośmiu goli. Po zmianie stron tarnowianie co prawda nieco zmniejszyli straty, w pewnym momencie „dochodząc” nawet gospodarzy na trzy bramki, ale zwycięstwo KSZO nie było zagrożone nawet na moment.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – SPR Tarnów 35:29 (19:11)

KSZO: Drabik, Piątkowski – Wojkowski 9, Jamioł 7, T. Pomiankiewicz 6, Biskup 5, Afanasjev 4, Kożeniewski 2, Mazur 2, Świeca, Kalita.

SPR: Barnaś, Szostak, M. Nowak, Ciochoń – Ł. Nowak 9, Grzesik 5, Szatko 4, Niemiec 3, Dutka 3, Wajda 2, Sokół 2, Gabiga 1, Jewuła, Karwowski.

Przebieg meczuI połowa: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5, 8:5, 9:5, 10:5, 10:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:8, 13:8, 13:9, 14:9, 15:9, 16:9, 17:9, 17:10, 18:10, 18:11, 19:11. II połowa: 19:12, 20:12, 20:13, 21:13, 21:14, 22:14, 22:15, 23:15, 23:16, 24:16, 25:16, 25:17, 26:17, 27:17, 27:18, 28:18, 28:19, 28:20, 29:20, 29:21, 29:22, 30:22, 30:23, 30:24, 31:24, 31:25, 31:26, 31:27, 32:27, 32:28, 32:29, 33:29, 34:29, 35:29.

Rzuty karne: KSZO 4/3, SPR 2/1

Kary: KSZO 2min, SPR 8min.

W czwartek o godzinie 18 ostrowczanie zakończą sezon wyjazdowym meczem w Kaliszu.

Po meczu powiedzieli:

Marcin Bożek (trener SPR)

W pierwszych słowach chciałbym podziękować drużynie KSZO ambitnej walki i zwycięstwa w ostatnim meczu sezonu przed własną publicznością. Życzę powodzenia, bo dzisiaj pokazali, że są zespołem bardziej doświadczonym niż nasz młody zespół. Myślę jednak, że wcale tanio skóry tu nie sprzedaliśmy, a w przyszłym sezonie będziemy znów twardo walczyli o punkty.

Dawid Ciochoń (bramkarz SPR)

W pierwszej połowie na pewno zawiodła w naszej grze obrona. Koledzy z linii defensywnej nie pomagali bramkarzowi. Naszą bolączką od kilku meczów jest jednak skuteczność w ataku i dzisiaj się to potwierdziło, bo Karol Drabik bronił w sytuacjach „sam na sam” i nie tylko. Mamy na pewno dużo do poprawy, zarówno w obronie, jak i ataku. Mam nadzieję, że w ostatnim meczu sezonu pokażemy dużo lepszą dyspozycję.

Karol Szewczyk (wiceprezes KS KSZO ds. piłki ręcznej)

To były już końcowe rozstrzygnięcia sezonu. Widać było spore zmęczenie w drużynie. Kontuzję nas nie omijają i to się na przestrzeni ostatniego tygodnia odbiło na naszych treningach. Mimo tych kłopotów chłopcy zebrali się w sobie i zagrali fajne zawody. Kolejny raz pokazali dobrą grę i przede wszystkim charakter i konsekwencję. Dobra dyspozycja Karola Drabika też pomogła drużynie. Inni zawodnicy też zagrali fajnie. To był jeden z lepszych meczy w barwach KSZO Rafała Jamioła. Z uwagi na kontuzję nie zagrał Grzegorz Mroczek, ale dobrze grą kierował Dawid Biskup. Cała drużyna zagrała bardzo pozytywnie. Znamy bardzo dobrze drużynę z Tarnowa i obawialiśmy się tego meczu. Myślę, że spokojnie stać ich jest na dużo wyższe miejsce, niż to, które obecnie zajmuje. Dla nas to był ostatni mecz u siebie i powoli możemy rozpocząć podsumowywanie tego sezonu. Jako beniaminek zakładaliśmy, że uplasujemy się w połowie stawki i to osiągnęliśmy. Wiadomo jak to wyglądało. Na początku zaliczaliśmy mocny falstart, ale udało nam się wyprowadzić sytuację na prostą. Chciałem przede wszystkim podziękować kibicom za cały sezon, którzy nas cały czas mocno wspierali. Warto dla nich grać.

Dawid Biskup (rozgrywający KSZO)

Chcieliśmy bardzo wygrać i zmazać plamę za porażkę w Piekarach Śląskich. Cieszymy się, że nam się to udało. W czwartek na pewno pojedziemy „naładowani” tym zwycięstwem do Kalisza, by do końca powalczyć o jak najlepszą pozycję w lidze.

Ostrowieccy piłkarze ręczni z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach I ligi. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwanie dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodników sekcji piłki ręcznej KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.