KSZO Odlewnia Ostrowiec lepszy w derbach Świętokrzyskiego od wicelidera!

Marzec 21
19:07 2015

Piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. pokonali w meczu 21. kolejki I ligi wicelidera KSSPR Końskie 34:26. Podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego niemal przez całe spotkanie kontrolowali boiskowe wydarzenia. KSSPR prowadził tylko raz i tylko przez chwilę, 11:12 w 24 minucie. Chwilę później wszystko wróciło do normy i na przerwę oba zespoły schodziły przy 4-bramkowym prowadzeniu KSZO. Po zmianie stron ostrowczanie utrzymywali co najmniej 4-bramkowe prowadzenie, a w końcówce jeszcze bardziej podkręcili tempo, wygrywając ostatecznie różnicą 8 goli.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – KSSPR Końskie 34:26 (17:13)

KSZO: Drabik, Piątkowski – Kożeniewski 8, Afanasjev 8, Wojkowski 8, T. Pomiankiewicz 7, Mroczek 2, Jamioł 1, Świeca, Biskup, Kalita

Przebieg meczuI połowa: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:4, 9:4, 9:5, 10:5, 10:6, 10:7, 11:7, 11:8, 11:9, 11:10, 11:11, 11:12, 12:12, 13:12, 14:12, 15:12, 15:13, 16:13, 17:13. II połowa: 18:13, 19:13, 19:14, 20:14, 20:15, 20:16, 21:16, 22:16, 23:16, 23:17, 23:18, 23:19, 24:19, 24:20, 25:20, 26:20, 26:21, 27:21, 27:22, 28:22, 28:23, 28:24, 29:24, 29:25, 30:25, 31:25, 32:25, 33:25, 33:26, 34:26.

Rzuty karne: KSZO 2/2, KSSPR 4/4

Kary: KSZO 8min., KSSPR 6min.

Po meczu powiedzieli:

Michał Przybylski (trener KSSPR)

Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Mamy swoje problemy kadrowe, kilku podstawowych zawodników kontuzjowanych. Sebastian Smołuch wrócił po półtoramiesięcznej przerwie. Miał momenty dobre, ale również słabsze. Nie czuł jeszcze gry. Przede wszystkim zagraliśmy słabe spotkanie jako zespół. Mieliśmy jakieś założenia, chcieliśmy wyeliminować z gry najlepszych zawodników KSZO. Po części nam się to udawało w niektórych fragmentach meczu, ale do gry włączali się ci, których mieliśmy się skupić trochę mniej i to oni rzucali bramki. Mamy młody zespół, kilku juniorów, którzy w momentach kiedy goniliśmy przeciwnika oddawali niedokładne podania i z tego rodziły się kontry i łatwe bramki dla przeciwnika. To był główny powód tego, że nie powalczyliśmy do końca. O ile w obronie zagraliśmy poprawnie, to w ataku były momenty nieporadności. W najważniejszych momentach meczu zabrakło nam doświadczenia. Młodzież musi jednak wchodzić, ogrywać się i również wygrywać mecze. Nie płaczemy nad tą porażką, bo zdajemy sobie sprawę, że KSZO to dobry przeciwnik. Mieli słabszy początek sezonu, ale widać w nich potencjał. Myślę, że jeśli ten zespół się utrzyma, to w przyszłym sezonie będzie w czołówce tej ligi.

Tomasz Bodasiński (KSSPR)

Żałuję, że nie mogłem wystąpić w tym meczu. Jak się siedzi tak trochę z boku, to chciałoby się wejść i pomóc, zwłaszcza w tych trudnych momentach. Mamy problemy podobne do tych, które KSZO miało na początku rundy. Do tego trzeba jeszcze dodać czerwoną kartkę Bartka Sękowskiego, co też utrudniło nasze działania w ataku. Próbowaliśmy różnych wariantów w obronie. Niestety popełnialiśmy błędy techniczne i KSZO wchodził w mecz coraz lepiej.

Aleksander Malinowski (trener KSZO)

Grałem kilka lat w Końskich i znam atmosferę jaka tam panuje wokół piłki ręcznej. Wciąż znam tam wielu ludzi, zawodników. Z Michałem grałem w jednym zespole. Mój debiut trenerski z KSZO wypadł w Końskich, ale nie należał do udanych. Powiem szczerze, że gra KSSPR nie była dla nas dużym zaskoczeniem. Znaliśmy ich warianty gry i byliśmy przygotowani. Uczulałem chłopaków, że najważniejsza jest obrona. Z dobrej obrony, dobrych interwencji bramkarzy rzuciliśmy kilka kontr. Cieszę się z wygranej i atmosfery na trybunach. Myślę, że z każdym meczem kibiców będzie jeszcze więcej.

Dmitrij Afanasjev (KSZO)

Mieliśmy dobrze rozpracowanego rywala. KSSPR niczym nas nie zaskoczył. Wygraliśmy ten mecz cały zespołem.

Ostrowieccy piłkarze ręczni z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach I ligi. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwanie dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodników sekcji piłki ręcznej KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.