Dominika Kołton poza podium

Marzec 10
13:33 2015

Dominika Kołton nie wróci z Grudziądza z medalem XIV Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie. W walce ćwierćfinałowej uległa jednogłośnie na punkty Aleksandrze Linek ze Skalnika Wiśniówka.

Na starcie XIV Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie stanęło aż 100 zawodniczek z 14 okręgów. Dominika Kołton, rywalizująca w kategorii wagowej do 75kg, rozpoczęła zmagania w Grudziądzu od „siostrzanego” pojedynku. W walce eliminacyjnej los skojarzył ją bowiem z inną zawodniczką KSZO – Katarzyną Strzelecką. Pojedynek zakończył się już w drugiej rundzie przez TKO na korzyść doświadczonej Kołton. W ćwierćfinale ostrowczanka zmierzyła się z Aleksandrą Linek, z którą mierzyła się już w przeszłości i to z powodzeniem. W 2013 roku pokonała ją podczas Gwardyjskich Mistrzostw Polski. Tym razem zdecydowanie lepsza w oczach sędziów okazała się Linek (5:0). Zawodniczka Skalnika ostatecznie skończyła ze srebrnym medalem, ulegając w finale (1:4) Patrycji Mrozińskiej (Wda Świecie).