KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

KSZO powalczy o medale wśród 15-latków na Rawszczyźnie

KSZO powalczy o medale wśród 15-latków na Rawszczyźnie
luty 20
13:57 2015

W 2015 roku Pływalnia Rawszczyzna będzie główną areną rywalizacji 15-latków. W Ostrowcu Św. odbędą się zarówno zimowe jak i letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 lat. Nieprzypadkowo, bo pływacy KSZO należą do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej. W ubiegłym roku (wtedy jeszcze wśród 14-latków) wywalczyli w sumie 9 medali mistrzostw kraju, w tym złoto w sztafecie kraulistów 4x200m.

Rok temu w Olsztynie na mistrzostwach 14-latków sztafeta KSZO w składzie Kacper Michta, Oskar Jarocha, Mikołaj Szeląg i Kamil Orłowski nie miała sobie równych, wygrywając konkurencję 4x200m stylem dowolnym (8:24.01). W pokonanym polu pozostawili m.in. sztafetę gospodarzy. W tym roku to jednak nie Kormoran Olsztyn, a Śląsk Wrocław powinien stanowić największe zagrożenie dla ostrowczan. Na letnich mistrzostwach w Dębicy wrocławianie ustanowili nowy rekord Polski w tej konkurencji, a ostrowczanie musieli się zadowolić srebrem.

– Sztafeta Śląska solidnie się wzmocniła i może znów być poza zasięgiem. Z naszej „złotej” sztafety pozostała za to tylko trójka zawodników. Mikołaj Szeląg wyjechał z rodziną do Holandii. Na jego miejsce przymierzam kogoś z trójki – Krystian Kowalik, Jakub Bartkowski i Cezary Pietrzyk – zdradza nam trener KSZO Zbigniew Styczyński. – Nie chce deklarować, że w Ostrowcu Św., na swojej pływalni, zdobędziemy grad medali. Będę zadowolony, jeśli każdy z moich podopiecznych poprawi swoje wyniki życiowe – dodaje szkoleniowiec.

Pływacy KSZO należą do faworytów nie tylko w wyścigach sztafetowych. Wysoko stoją również w rankingach konkurencji indywidualnych. W ubiegłym roku brylowali wśród rówieśników Kacper Michta (dwa srebrne i dwa brązowe medale), Oskar Jarocha (jeden srebrny i jeden brązowy medal) i Kamil Orłowski (jeden srebrny medal). Ostrowiecką specjalnością wydaje się być konkurencja 400m kraulem, w której latem w Olsztynie srebro wywalczył Michta, brąz Jarocha, a szósty w finale A był Jarocha!

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 lat odbywać się będą na Pływalni Rawszczyzna w dniach 6-8 marca. Listy startowe są wciąż otwarte, dlatego trudno już dziś sprecyzować jaką będą się cieszyć frekwencją wśród zawodników. Na podstawie ubiegłorocznych mistrzostw w tym roczniku można jednak oszacować, że na Pływalni Rawszczyzna może do rywalizacji stanąć blisko 600 zawodników i zawodniczek z ponad stu klubów z całej Polski. Zawody rozgrywane będą w sześciu blokach, trzech porannych (eliminacje) i trzech popołudniowych (finały).

Kadra KSZO na mistrzostwa: Krystian Kowalik, Marek Dzik, Kacper Michta, Kamil Orłowski, Jakub Bartkowski, Oskar Jarocha, Cezary Pietrzyk, Iga Kroczek, Julia Szafrańska, Martyna Tomoń.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZłota Sztafeta KSZO!

Komentarze

Related Articles