KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Boks ma się czym chwalić

Boks ma się czym chwalić
luty 01
11:08 2015

Sekcja bokserska KSZO Ostrowiec Św. dokonała tradycyjnego podsumowania roku. Ubiegło rok był bardzo udany dla ostrowieckich pięściarzy, którzy z imprez centralnych przywieźli aż sześć medali.

Sekcja pięściarska KSZO z roku na rok czyni postępy. Najlepiej widać to na wykresie przedstawiającym punktowy dorobek, jaki ostrowieccy bokserzy wnoszą każdego roku do klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. W 2007 roku było to skromne 5 punktów i 120 miejsce w kraju wśród klubów bokserskich. W 2014 roku było to już 94 punkty i 6 miejsce w Polsce.

Mamy czym się pochwalić. Rok 2014 był dla naszej sekcji bardzo udany. Na ten wynik złożyło się wiele czynników. Mamy w Ostrowcu Św. bardzo dobrą kadrę trenerską i świetne obiekty oraz zdolną młodzież. To wszystko trzeba jednak jeszcze dobrze spiąć organizacyjnie. Dzięki wsparciu gminy możemy dużo startować w całym kraju, ale również poza granicami. Byliśmy w ubiegłym roku we Francji – mówi wiceprezes ds. boksu KSZO Łukasz Dybiec. – Są oczywiście problemy. Brakuje nam tu na miejscu sportowej przychodni, o którą tak walczymy. Jest w powiecie sporo przychylności, dlatego mam nadzieję, że w końcu nam się uda. W tej chwili musimy jeździć do Starachowic lub Kielc, płacić prywatnie pieniądze, by nasi zawodnicy mogli uczestniczyć z zawodach – dodaje prezes Dybiec.

Sporym sukcesem zakończył się coroczny Turniej im. Bronisława Kubickiego, który w 2014 roku był organizowany już po raz 19. Do Ostrowca Św. przyjechali pięściarze z Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Odbyło się 17 walk, w tym 5 seniorskich. W 12 walkach kibice zobaczyli w akcji najzdolniejszych zawodników KSZO.

– Na turniej przyszło wielu kibiców, co daje nam motywację do dalszego działania. W roku 2015 planujemy zorganizować w Ostrowcu Św. trzy bokserskie mecze, w których nasi kibice będą mogli podziwiać w akcji naszych pięściarzy. Chcemy również zorganizować coś ekstra na jubileuszowy XX Turniej im. Bronisława Kubickiego – zdradza Łukasz Dybiec.

Jest też duża szansa, by w 2015 roku w Ostrowcu Św. odbyła się gala boksu zawodowego. Jak nam zdradził wiceprezes ds. boksu KSZO do klubu zgłosił się w tej sprawie jeden z bokserskich promotorów.

Medale mistrzostw Polski bokserów KSZO w 2014 roku:
Albert Orzeł – złoty medal młodzików,
Patryk Hedhili – srebrny medal juniorów młodszych,
Dominika Kołton – srebrny medal juniorek,
Damian Falecki – brązowy medal młodzieżowców,
Błażej Surowiec – brązowy medal młodzieżowców,
Damian Falecki – brązowy medal seniorów.

Komentarze

Related Articles