KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Po raz pierwszy w Ostrowcu Św.

Po raz pierwszy w Ostrowcu Św.
styczeń 21
07:54 2015

Nie lada gratka czeka kibiców waterpolo w Ostrowcu Św. Od piątku do niedzieli na Pływalni Rawszczyzna rozgrywany będzie Międzynarodowy Turniej w Piłce Wodnej Seniorów o Puchar Prezydenta Ostrowca Św. z udziałem reprezentacji Polski, Litwy, Ukrainy i Mołdawii.

O tym, że naprawdę warto odwiedzić w najbliższy weekend Pływalnię Rawszczyzna świadczy chociażby fakt, że dorosła reprezentacja Polski w piłce wodnej wystąpi w Ostrowcu Św. po raz pierwszy, a w składzie Biało-Czerwonych zobaczymy dwóch wychowanków KSZO – braci Michała i Marcina Bar (obecnie obaj grają w ŁSTW Uniwersytet Łódzki). Dodać należy, że drugim trenerem reprezentacji Polski jest szkoleniowiec KSZO Robert Serwin.

Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków piłki wodnej na trybuny, bo naprawdę warto. Ostrowiecki turniej będzie dla reprezentacji ostatnim testem przed turniejem eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Dla wielu zawodników, także dla naszego Marcina Bara, który walczy o miejsce w podstawowym składzie, będzie to okazja do potwierdzenia swojej przydatności w kadrze. Doping swojej publiczności z pewnością pomoże mu to miejsce wywalczyć – mówi Robert Serwin.

W Ostrowcu Św. reprezentacja Polski zagra bez zawodników z klubów zagranicznych. Nie oznacza to jednak, że zabraknie w niej gwiazd. Jedną z wiodących postaci polskiej kadry jest wychowanek KSZO, starszy z braci Bar – Michał.

Pozycja Michała Bara w reprezentacji jest niepodważalna. Minęło wiele lat odkąd wyjechał z Ostrowca Św. do Łodzi. Mam nadzieję, że swoją osobą przyciągnie na trybuny rzesze kibiców, którzy są ciekawi tego, jak rozwinął się sportowo – dodaje Robert Serwin.

Reprezentacja Polski już w czwartek o godzinie 18 przeprowadzi pierwszy trening na Pływalni Rawszczyzna.

Harmonogram ostrowieckiego turnieju:
23.01.2015 (piątek): 17.45 Litwa – Ukraina, 19.15 Mołdawia – Polska.
24.01.2015 (sobota): 10.00 Ukraina – Mołdawia, 11.30 Litwa – Polska, 17.30 Litwa – Mołdawia, 19.00 Ukraina – Polska.
25.01.2015 (niedziela): 9.00 mecz o III miejsce, 10.30 mecz o I miejsce.

Wstęp na wszystkie mecze turnieju dla kibiców jest bezpłatny!

Komentarze

Related Articles