Siatkarki KSZO rozpoczęły 2015 rok od porażki

styczeń 04
16:03 2015

Pierwszy w 2015 roku mecz Orlen Ligi nie zakończył się po myśli siatkarek KSZO Ostrowiec Św. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego uległy we własnej hali ośmiokrotnym mistrzyniom Polski – BKS Aluprof Bielsko-Biała – 1:3.

KSZO Ostrowiec – BKS Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 15:25, 25:22, 11:25)

KSZO: Brojek (7), Ganszczyk (9), Bawoł (7), Wójcik (2), Kuligowska (4), Goodfrey (6), Ścibisz (libero) oraz Grzelak (7), Vasilieva (12), Stefańska i Tobiasz (3)

BKS: Horka (17), Lis (10), Muhlsteinova (2), Trojan (9), Strózik (1), Beier (15), Wojtowicz (libero) oraz Piśla (4), Bamber-Laskowska, Pelc (4) i Wilk

Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu po 15. Ostrowczanki co prawda odrobiły część start przy stanie 21:22, jednak na więcej już rywalki im nie pozwoliły. W drugiej partii od początku przewaga należała do rywalek, które gładko wygrały do 15. W trzecim secie trener Parkitny dokonał kilku zmian w składzie. Te pokazały sporo woli walki i wygrały seta do 22.