Zwycięskie zakończenie rundy w I lidze piłkarzy ręcznych!

Grudzień 13
20:25 2014

Dreszczowiec z happy endem zafundowali swoim kibicom piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. w ostatnim meczu pierwszej rundy I ligi grupy B. Ostrowczanie pokonali we własnej hali MKS Kalisz wydłużając serię zwycięskich spotkań do pięciu! O kolejne dwa punkty musieli jednak walczyć do ostatniej syreny, nie dając sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Dzięki wygranej podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego na półmetku rozgrywek awansowali na 8. pozycję w tabeli. Nad strefą spadkowo-barażową mają już 4 punkty zapasu. Tyleż samo tracą do najniższego stopnia podium I ligi grupy B.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – MKS Kalisz 33:32 (13:15)

KSZO: Drabik, Szewczyk – Afanasjev 9, T. Pomiankiewicz 9, Świeca 5, Biskup 4, Kalita 3, Jamioł 2, Wojkowski 1, Fugiel.

MKS: Jarosz, Trojański – Sieg 7, Gomółka 6, Wawrzyniak 5, Surosz 5, Celek 4, Krzywda 2, Nowakowski 2, Strzebiecki 1, Adamczak, Adamski

Przebieg meczuI połowa: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 5:6, 5:7, 6:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:9, 8:10, 9:10, 9:11, 10:11, 10:12, 11:12, 11:13, 11:14, 12:14, 12:15, 13:15. II połowa: 14:15, 15:15, 16:15, 17:15, 18:15, 19:15, 19:16, 19:17, 20:17, 20:18, 21:18, 21:19, 21:20, 22:20, 22:21, 23:21, 23:22, 23:23, 24:23, 24:24, 25:24, 25:25, 26:25, 27:25, 27:26, 27:27, 28:27, 28:28, 29:28, 30:28, 30:29, 31:29, 31:30, 31:31, 32:31, 33:31, 33:32.

Rzuty karne: KSZO 1/0, MKS 3/3

Kary: KSZO 8min., MKS 6min.

Po meczu powiedzieli:

Ryszard Litwin (trener MKS)

Gratuluję wygranej KSZO. To był kapitalny mecz w ich wykonaniu i to całego zespołu, bo to nie było tak, że jedna osoba coś tam zrobiła. Nam trochę się nie udawało, ale wciąż jesteśmy zespołem w trakcie budowy i tu to wyszło. Nie jesteśmy jeszcze tak zgranym zespołem, by zaszkodzić takiemu zespołowi jak KSZO, czy kilku jeszcze innym drużynom w tej lidze. W drugiej rundzie będziemy już silniejsi, bardziej zgrani i u siebie postawimy trochę wyżej poprzeczkę każdemu, również KSZO, któremu będziemy chcieli się zrewanżować.

Tomasz Wawrzyniak (MKS)

Uważam, że zagraliśmy najlepsze zawody w tym sezonie. Bardzo dobre zawody w wykonaniu kilku zawodników naszego zespołu. Szkoda, że nie ma to odzwierciedlenia w wyniku, bo punktów nam to nie dało. Zespół KSZO zagrał bardzo solidnie, bardzo ciężko było się przebić przez ich obronę. Widać zdecydowanie pracę trenera Malinowskiego. Gratuluję KSZO. Nam pozostaje pracować i mam nadzieję, że w drugiej rundzie zdobędziemy więcej punktów.

Aleksander Malinowski (trener KSZO)

To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz z tych, w których prowadziłem zespół KSZO. Chłopcy za szybko uwierzyli, że na tej fali zwycięstw, każdy kolejny mecz będzie już łatwy. Okazuje się, że bez walki wygrywać się nie da. Kalisz postawił nam bardzo trudne warunki. W pierwszej połowie nie wychodziły nam nasze zagrywki w ataku. Brakowało rzutów z drugiej linii, słabiej zagrał Tomek Pomiankiewicz. W szatni trochę porozmawialiśmy i już początek drugiej połowy pokazał, że to leżało gdzieś u niego w głowie. To jest doświadczony zawodnik i musi do każdego meczu podchodzić tak, jakby był najważniejszy. W drugiej połowie bardzo dobre wejście zanotował młody zawodnik Rafał Jamioł, który rzucił dwie bardzo ważne bramki. Kolejny raz pomagają nam też bramkarze.

Karol Szewczyk (KSZO)

Bardzo się cieszę, że mogę w jakiś sposób pomóc drużynie. To jest dla mnie najważniejsze, że drużyna wygrywa. Chciałbym podziękować przede wszystkim kibicom, bo licznie stawili się na naszym meczu i świetnie nas wspierali. Myślę, że podarowaliśmy im trochę emocji. Mecz okazał się trochę takim dreszczowcem, na szczęście z happy endem. Myślę, że dzięki temu ten mecz pozostanie na kilka dni w ich głowach i chętniej będą przychodzić na kolejne nasze spotkania. Co do samego meczu, spodziewaliśmy się, że będzie ciężki. Wiedzieliśmy, że Kalisz ma mocny zespół i tak rzeczywiście było. Udało nam się zwyciężyć i bardzo się z tego cieszymy.