KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Mistrzostwa Polski na Rawszczyźnie jak zwykle w gwiazdorskiej obsadzie!

Mistrzostwa Polski na Rawszczyźnie jak zwykle w gwiazdorskiej obsadzie!
grudzień 10
14:23 2014

W dniach 18-21 grudnia Pływalnia „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św. stanie się areną najważniejszej zimowej imprezy pływackiej w bieżącym roku – Zimowych Mistrzostw Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Weźmie w niej udział 615 zawodniczek i zawodników z ponad stu klubów. Nie zabraknie medalistów najważniejszych światowych imprez pływackich. Zapowiadają się naprawdę bardzo duże emocje.
Na listach startowych Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu nie brakuje głośnych nazwisk. Na Pływalni Rawszczyzna w dniach 18-21 grudnia będziemy mogli oklaskiwać wyczyny świeżo upieczonego mistrza i wicemistrza świata – odpowiednio na 200 i 100m stylem grzbietowym – Radosława Kawęckiego oraz brązowego medalistę na 200m stylem motylkowym – Pawła Korzeniowskiego. Na zakończonych niedawno w katarskim Doha pływackich mistrzostwach globu na krótkim basenie zawodnicy AZS AWF Warszawa byli najjaśniej świecącymi gwiazdami reprezentacji Polski. W Ostrowcu Św. zameldują się też inni reprezentanci Polski z uczestnikami mistrzostw w Doha na czele – Aleksandrą Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Trójka Łódź), Alicją Tchórz (Juvenia Wrocław), Michałem Poprawą (AZS AWF Katowice) i Filipem Zaborowskim (MKP Szczecin). Na Pływalni Rawszczyzna stawi się również specjalista od długich dystansów, były mistrz świata i Europy na 1500m kraulem – Mateusz Sawrymowicz. Sporym wydarzeniem powinny być również starty wracającej po raz kolejny do wielkiego pływania, trenującej w Niemczech, zgłoszonej przez Polski Związek Pływacki – Katarzyny Baranowskiej. Mimo, że największe sukcesy święciła niemal 10 lat temu (trzy tytuły mistrzyni Europy), to w tabelach rekordów Polski wciąż widnieją jej najlepsze wyniki na 200 i 400 metrów stylem zmiennym, ustanowione podczas mistrzostw Starego Kontynentu w Debreczynie w 2007 roku (wtedy była wicemistrzynią na 200m).

Największą nieobecną ostrowieckich mistrzostw (przynajmniej na razie brakuje jej na – teoretycznie już zamkniętych – na listach startowych) może okazać się Donata Kilijańska. Ostrowczanka, trenująca na co dzień we Wrocławiu, w ubiegłym roku wywalczyła dla swojego macierzystego klubu – KSZO – cztery medale. Będą za to inni wywodzący się ze Świętokrzyskiego pływacy – Marcin Kaczmarski (wychowanek KSZO, obecnie MKP Szczecin), Roger Kurant (wychowanek KSZO, obecnie Śląsk Wrocław), Kacper Łopaciński (wychowanek Foki Sandomierz, obecnie AZS AWF Katowice) i Wojciech Zabojszcz (wychowanek Korony-Swim Kielce, obecnie AZS AGH Kraków). Świętokrzyskie kluby zgłosiły w sumie 35 zawodników i zawodniczek. Najwięcej KSZO – 13 (Jakub Bartkowski, Jan Dytkowski, Marek Dzik, Oskar Jarocha, Sebastian Książek, Kacper Michta, Kamil Orłowski, Cezary Pietrzyk, Mateusz Rogoziński, Julia Szafrańska, Martyna Tomoń, Wiktoria Łosak oraz studiująca w USA Sonia Wołoszyn), a w dalszej kolejności Salos Cortile Kielce – 9 (Dominik Bujak, Piotr Bujak, Bartłomiej Gibalski), Kasper Kijewski, Łukasz Lipka, Maja Mazur), Dominika Opałko, Paulina Rogowska, Aleksandra Tomaszewska), Korona Swim Kielce – 4 (Mikołaj Polak, Kacper Stępniak, Igor Szafarczyk, Mikołaj Łukawski), Unia Busko Zdrój – 4 (Karolina Długołęcka, Norbert Jaworski, Karol Kowalski, Patryk Kowalski), Barakuda Starachowice – 4 (Anna Karkoszka, Krystian Kowalik, Przemysław Szymanowski, Anita Zarychta) i Delfin Połaniec – 1 (Tomasz Szweda).

Ostrowiec Św. areną Zimowych Mistrzostw Polski będzie po raz trzeci. Pierwszy raz rozgrywane będą one jednak na Pływalni Rawszczyzna na 10, a nie 8 torach, a wyniki wyświetlane będą na nowej – kolorowej i większej – tablicy świetlnej.

Mistrzostwa odbywać się będą pod honorowym patronatem wojewody świętokrzyskiego Bożentyny Koruba-Pałka, marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego oraz posła Zbigniewa Pacelta. Imprezę tradycyjnie wspierać będą lokalne firmy – Fabryka Porcelany AS Ćmielów oraz kompleks turystyczny JuraPark Bałtów.

Zawody rozgrywane będą przez cztery dni od 18 do 21 grudnia. Bloki przedpołudniowe rozpoczynać się będą o godzinie 9.00, a popołudniowe od 17.00 (niedzielny ostatni blok rozpocznie się wyjątkowo o 16.00). Wstęp na zawody jest dla publiczności bezpłatny, a każdego dnia w blokach popołudniowych przeprowadzane będą losowania nagród-niespodzianek.

ZMPsim2014_plakat_www

Komentarze

Related Articles