KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Albert Orzeł mistrzem Polski Młodzików w boksie. W niedzielę pięściarska gala w Ostrowcu!

Albert Orzeł mistrzem Polski Młodzików w boksie. W niedzielę pięściarska gala w Ostrowcu!
grudzień 03
10:30 2014

W Poznaniu od 28 do 30 listopada rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików. Aby uczestniczyć w tej imprezie młodzicy z całej polski musieli wygrać rywalizacje w swoich okręgach, następnie zająć pierwsze miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Pomyślnie tę drogę przeszedł Albert Orzeł, który reprezentował Ostrowiec Świętokrzyski walcząc w kategorii 52 kilogramy. Zawodnik KSZO już w sobotę potwierdził dobre przygotowanie i jednogłośnie zwyciężył Adriana Oleksjeja z Łomży. W niedziele w walce finałowej Albert również nie pozostawił złudzeń sędziom i pokonał swojego przeciwnika z Chojnic Haleda Al-Dechana. Dzięki ciężkiej i monotonnej pracy, Albert został mistrzem Polski. Cały sztab szkoleniowy i zarząd klubu jest pełen uznania dla naszego zawodnika, ponieważ Albert pochodzi z małej miejscowości Poręba położonej obok Lipska i od tego roku, aby trenować i rozwijać się sportowo zdecydował przenieść się do szkoły do Ostrowca (Gimnazjum nr 2). Albert mimo młodego wieku jest już doświadczonym pięściarzem.

Trener Wojciech Surowiec odkrył talent tego chłopca na treningach prowadzonych w Lipsku 3 lata temu, gdzie stawiał pierwsze bokserskie kroki w filii ostrowieckiego klubu. Teraz Albert trenuje przy Świętokrzyskiej z pozostałymi zawodnikami i systematycznie robi widoczne postępy.

Sukces szkoleniowy

Trenerzy Surowiec i Cioch bardzo dużo uwagi poświęcają na indywidualne przygotowanie każdego pięściarza do kluczowych startów. Taki system szkolenia przynosi wymierne rezultaty. Albert rzadko odwiedza dom rodzinny, ponieważ od poniedziałku do piątku uczęszcza do szkoły, a w weekendy startuje na turniejach w całej Polsce. Ta droga przyniosła mu już pierwsze sportowe laury. Wszyscy życzymy młodziutkiemu pięściarzowi dalszych sukcesów i wytrwałości. Przedstawiciele klubu pragną podziękować również gminie Ostrowiec, prezydentowi miasta i wszystkim radnym ubiegłej kadencji za warunki, jakie stworzyli naszym pięściarzom. KSZO uplasował się bowiem na szóstym miejscu w kraju. To już kolejny, ósmy rok, gdy nasi pięściarze wspinają się w klasyfikacji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu.

Zaprezentują się u siebie

Rok 2014 jest bardzo udanym rokiem dla ostrowieckich pięściarzy, którzy zdobyli 6 medali we wszystkich kategoriach wiekowych. Albert Orzeł złoto – młodzik, Patryk Hedhili srebro – junior młodszy, Dominika Kołton srebro – junior , Błażej Surowiec i Damian Falecki brąz – młodzieżowcy, Damian Falecki brąz – senior. Trenerzy wykonali gigantyczną pracę szkoleniową. W przyszłym tygodniu ostrowieccy kibice będą mieli okazje zobaczyć wszystkich medalistów oraz najlepszych zawodników sekcji na XIX Międzynarodowym Turnieju im. Bronisława Kubickiego . Walki pokazowe zaczną się już o godzinie 16, a część oficjalna i najciekawsze pojedynki zaplanowano od godziny 17.

Komentarze

Related Articles