Młoda Liga Kobiet: KSZO blisko niespodzianki w meczu z Legionovią

listopad 16
19:34 2014

W 4. Kolejce rozgrywek Młodej Ligi Kobiet siatkarki KSZO Ostrowiec Św. uległy we własnej hali zespołowi SK Bank Legionovia Legionowo 1:3. Podopieczne trenera Wojciecha Gawrona były jednak blisko sprawienia niespodzianki i urwania choćby punktu liderowi grupy C. W czwartym secie ostrowczanki prowadziły już nawet 19:13, jednak zespół gości zdołał wyrównać (21:21) i w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

KSZO Ostrowiec Św. – SK Bank Legionovia Legionowo 1:3 (25:23, 16:25, 22:25, 22:25)

KSZO: Mazur, Tobiasz, Stefańska, Grzelak, Nowak, Urbańska, Semeniuk (libero) oraz Kowalska.
Legionovia: Chojnacka, Gajewska, Alagierska, Omelaniuk, Jędrzejewska, Paszyńska, Pietraszkiewicz (libero) oraz Owusa, Nowak.

Wojciech Gawron (trener KSZO):

To był dziwny mecz, zwłaszcza ten czwarty set. Byłem już przekonany, że mamy 2:2 i tie-break. Wydawało się, że nic nie może się już wydarzyć, no i stanęło, zatrzymało się. To się jednak zdarza nie tylko w siatkówce młodzieżowej. Niejeden seniorski zespół już się tak przewiózł. Chyba za szybko uwierzyliśmy, że mamy ten set już wygrany. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że był to zupełnie inny mecz niż tydzień temu, gdzie przeciwko Budowlanym Łódź nie pokazaliśmy tego, co potrafimy. Dziś dla drużyny z Legionowa byliśmy zespołem równorzędnym, a trzeba dodać, że szóstka „młodej” Legionovii, to bezpośredni trzon zespołu seniorskiego. U nas w pierwszym zespole chwilami gra Klaudia Grzelak, chwilami Ewelina Tobiasz i Ala Stefańska raz na jakiś czas. Mogliśmy tu jednak powalczyć. Szkoda mi tego czwartego seta bardzo, bo w tie-breaku to rywalki musiałyby wygrać, a my co najwyżej byśmy mogli. To byłby nasz handicap. Trudno, ale cieszę się, że pokazaliśmy kawałek przyzwoitej siatkówki. Nie mamy czego się wstydzić, bo dziewczyny pokazały, że potrafią grać.