Szczypiorniści KSZO ulegli w Końskich w debiucie trenera Malinowskiego

Listopad 08
18:51 2014

W ósmej serii spotkań o mistrzostwo I ligi grupy B piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. uległ w Końskich wiceliderowi tabeli. Debiut na ławce trenerskiej nie wypadł więc okazale dla nowego szkoleniowca KSZO Aleksandra Malinowskiego, ale gra ostrowieckiego zespołu momentami mogła się podobać.

KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 31:23 (13:8)
KSZO: Drabik, Szewczyk – Kalita 5, T. Pomiankiewicz 4, Afanasjev 3, Świeca 3, Fugiel 3, Mazur 2, Jamioł 1, R. Pomiankiewicz 1, Wojkowski 1, Biskup
Przebieg meczuI połowa: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 7:2, 8:2, 8:3, 8:4, 9:4, 10:4, 10:5, 11:5, 11:6, 12:6, 12:7, 13:7, 13:8. II połowa: 14:8, 15:8, 15:9, 16:9, 16:10, 17:10, 18:10, 18:11, 18:12, 19:12, 19:13, 19:14, 20:14, 20:15, 20:16, 21:16, 22:16, 22:17, 23:17, 24:17, 25:17, 26:17, 26:18, 27:18, 27:19, 27:20, 28:20, 28:21, 29:21, 29:22, 30:22, 30:23, 31:23.
Rzuty karne: KSSPR 3/3, KSZO 2/2
Kary: KSSPR 2min, KSZO 8min.

Po meczu powiedzieli:

Michał Przybylski (trener KSSPR):

Trochę obawiałem się tego meczu, bo zwykle po zmianie trenera zespół pobudza się, podnosi głowę i walczy, nawet po wielu porażkach. Dodatkowo był to mecz derbowy, a te zawsze rządzą się swoimi prawami. KSZO pokazał, że jest solidnym zespołem i naprawdę zwycięstwo przyszło ciężko. Wygraliśmy mecz dobrą obroną. Jeśli traci się taką ilość bramek, to najczęściej mecz się wygrywa. Tego nam brakło w Zielonej Górze. To już jednak historia, a dziś cieszymy się z punktów zdobytych z KSZO. To miał być trochę też taki rodzinny mecz dla mnie i Rafała, ale to się niestety nie udało. Taki jest sport i taka jest rola trenera. Jeśli nie ma wyników, to pierwszy żegna się ze swoją posadą trener. To jest normalna sytuacja i Rafał na pewno też zdaje sobie z tego sprawę. Życzę trenerowi Malinowskiego, by udało mu się poukładać ten zespół. Potencjał w KSZO na pewno jest. Na razie brakuje tylko zwycięstw.

Aleksander Malinowski (trener KSZO):

Odbyłem z zespołem od wtorku tylko cztery treningi. Pierwsze moje spostrzeżenia są takie, że brakuje między chłopakami jakiegoś zgrania. Są nazwiska, ale czegoś brakuje. Nie ma takiego „ducha walki”. Będziemy walczyć dalej. Do końca rundy musimy powalczyć o jakieś punkty, a w przerwie postaramy się poprawić naszą grę. W lidze jest 14 zespołów, więc grania jest jeszcze bardzo dużo. Chcieliśmy się pokazać w konfrontacji z jednym z pretendentów do awansu z jak najlepszej strony i były fragmenty naprawdę niezłej gry. Trochę wybiła nas z rytmy czerwona kartka dla naszego kołowego, co odbiło się na naszej grze w obronie. Doszło do tego kilka złych zagrać, KSSPR nas skontrował i w końcówce meczu wynik trochę nam się oddalił.