KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Aleksander Malinowski trenerem piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia Ostrowiec!

Aleksander Malinowski trenerem piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia Ostrowiec!
październik 31
12:14 2014

Aleksander Malinowski we wtorek poprowadzi pierwszy trening z KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Strony porozumiały się co do warunków jego pracy z ostrowieckim I-ligowcem, po tym jak do dymisji podał się dotychczasowy trener KSZO Rafał Przybylski.

Aleksander Malinowski to w przeszłości doskonały zawodnik, były mistrz świata z kadrą ZSRR, zdobywca Pucharu Europy z SKA Mińsk. Reprezentował barwy Iskry Kielce (lata 1993-1996), Esperance Tunis, Asa Tel Awiw i MKS Końskie. Pięciokrotny mistrz ZSRR, zdobywca pucharu i dwukrotny mistrz Tunezji, dwukrotny mistrz Polski. Zaliczył 50 występów w reprezentacji ZSRR i 22 występy w reprezentacji Białorusi.
W 2002 roku został trenerem Vive Kielce. Z tym klubem zdobył w 2003 r. pierwszy raz w jego historii dublet, czyli zdobycie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W sezonie 2003/2004 został zastąpiony przez Daniela Waszkiewicza i pełnił funkcję jego asystenta, lecz pod koniec tego sezonu powrócił na stanowisko trenera. Pozostawał na nim do kwietnia 2005, kiedy to zastąpił go Edward Strząbała. Później trenował klub AZS Politechnika Radom. 14 listopada 2007 roku zastąpił na stanowisku trenera Vive Kielce Aleksandra Litowskiego. Po zakończeniu sezonu 2007/2008 został zastąpiony przez Bogdana Wentę i odszedł do Dynama Mińsk. Był też trenerem Warmii Anders Group Społem Olsztyn i do lipca bieżącego roku Śląska Wrocław, który wprowadził do PGNiG Superligi. W 26 meczach I ligi grupy B w sezonie 2013/2014 prowadzony przez niego Śląsk wygrał 25 razy i raz zremisował (z KSSPR Końskie). Po wywalczeniu awansu śląscy działacze nieoczekiwanie nie przedłużyli z nim umowy i Malinowski pozostawał bez pracy.

Po rezygnacji trenera Rafała Przybylskiego rozpoczęliśmy poszukiwania jego następcy. Jesteśmy zadowoleni, gdyż jak się okazało klub nasz cieszy się dobrą opinią w kraju, bo pracą w Ostrowcu Św. zainteresowanych było wielu dobrych trenerów. Wybór padł na trenera Aleksandra Malinowskiego ze względu na jego ogromne doświadczenie i duże osiągnięcia w pracy szkoleniowej. Nie bez znaczenia był również fakt, że wielu naszych zawodników było już w przeszłości jego podopiecznymi, więc trener zna już ich możliwości i mocne strony. Liczymy, że dzięki temu adaptacja trenera w nowym miejscu pracy i poukładanie naszej gry przebiegnie szybko i przełoży się na lepsze wyniki oraz odwrócenie niekorzystnej sytuacji, w której się znaleźliśmy – powiedział nam wiceprezes ds. piłki ręcznej KSZO, Karol Szewczyk.

Komentarze

Related Articles