Gładka porażka w Bielsku-Białej

październik 18
20:38 2014

Spotkanie w Bielsku-Białej w niczym nie przypominało tych, jakie podopieczne trenera Dariusza Parkitnego rozgrywały w Ostrowcu. Tym razem były tylko tłem dla gospodyń, które nie zademonstrowały nic szczególnego, jednak pokusiły się o gładkie zwycięstwo.

Naszej drużynie przytrafiało się bardzo dużo błędów własnych. Bez dobrego przyjęcia, ciężko było o dobre ataki. Szwankowały wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła. Choć mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla KSZO, bo ostrowczanki prowadziły 2:0, jednak od remisu 5:5, na kolejny punkt kibice pomarańczowo-czarnych musieli czekać bardzo długo. Gdy stało się to faktem, rywalki miały już na swoim koncie 17 oczek.
Nie lepiej było w secie drugim, w którym na pierwszą przerwę techniczną ostrowczanki schodziły z zaledwie jednym punktem na koncie. Tym razem przy 17 punktach BKS-u, ostrowczanki miały ich tylko cztery, choć akurat w tej części gry zdobyły cztery punkty z rzędu, a ostatecznie zakończyły partię z czternastoma.
Trzeci set to początkowe prowadzenie KSZO (7:4, 8:6). Remis po 12 był jednak ostatnim „korzystnym” wynikiem dla KSZO. W końcówce udało się jeszcze obronić trzy piłki meczowe, jednak seta 25:20 wygrały bielszczanki.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:15, 25:14, 25:20)

KSZO: Brojek 6, Wójcik 2, Bawoł 1, Kuligowska 8, Ganszczyk 5, Godfrey 2, Nowakowska (libero) oraz Grzelak 5, Vasileva 4, Tobiasz, Ścibisz (libero), Duda 1.

BKS: Bamber-Laskowska 10, Wilk 6, Beier 12, Łyszkiewicz 12, Trojan 7, Lis 7, Wojtowicz (libero) oraz Moskwa, Strózik, Piśla.

Sędziowali: Andrzej Kobienia i Katarzyna Sokół. Widzów: 400. MVP: Mariola Wojtowicz.