KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Przed meczem z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza

Przed meczem z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza
październik 09
20:49 2014

Siatkarki KSZO Ostrowiec już w sobotę podejmą we własnej hali czwarty zespół w kraju z poprzedniego sezonu – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Z pewnością nie będzie to łatwy pojedynek, jednak ostrowczanki udowodniły w swoim debiucie w Orlen Lidze, że nie można ich lekceważyć i że łatwo skóry nie oddadzą, nawet mając po przeciwnej stronie siatki jednego z faworytów rozgrywek.

– Jesteśmy nastawione na ciężki bój i na zaciętą walkę. Przy realizacji założeń taktycznych, które sobie ustaliliśmy, jesteśmy w stanie powalczyć jak równy z równym, a co za tym idzie walczyć o zwycięstwo w tym meczu – powiedziała atakująca KSZO Ostrowiec, Katarzyna Brojek.

Kibice w Ostrowcu Świętokrzyskim w meczu z Dąbrową Górniczą mogą się spodziewać walki o każdą piłkę. Niestety, pomarańczowo – czarna drużyna już na początku sezonu zmaga się z problemami kadrowymi. W debiucie KSZO w rozgrywkach Orlen Ligi kontuzji doznała Marta Wójcik, która nabawiła się urazu łydki i nie zagra w potyczce z zespołem Tauronu. Nie wiadomo czy do gry zdolna będzie Aneta Duda. Wprawdzie środkowa ekipy z hutniczego miasta wróciła już do treningów, jednak decyzja o tym czy wystąpi w sobotę zapadnie przed meczem.
W zespole gości sympatycy KSZO będą mogli zobaczyć Natalię Piekarczyk – rozgrywająca, która w poprzednim sezonie miała duży wpływ na wywalczenie przez pomarańczowo – czarne awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie zdecydowała się przenieść do drużyny z Dąbrowy Górniczej, gdzie występuje jej siostra, była reprezentantka Polski – Joanna Staniucha – Szczurek.

Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco, a przedsmak atmosfery na trybunach kibice KSZO pokazali w pierwszym meczu Orlen Ligi w tym sezonie, kiedy ostrowczanki walczyły z trzecim zespołem poprzedniego sezonu – Atomem Trefl Sopot. Nawet atakująca ekipy z Sopotu przestrzega, by ekipy KSZO nie lekceważyć.

– KSZO nie radzę lekceważyć żadnej drużynie – stwierdziła Anna Miros po potyczce z ostrowieckim zespołem.

Zapraszamy na ostrowiecką halę. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17.

Komentarze

Related Articles