październik 09
14:53 2014

Artur Popko (Prezes PLPS, Wiceprezes PZPS):
SONY DSC

Cieszę się, że po tylu latach, od kiedy tu się spotykamy, zespół KSZO zadebiutował w Orlen Lidze. Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie i w końcu udało się to doprowadzić do szczęśliwego finiszu. Jak wiadomo, w takich meczach inauguracyjnych, zwykle przychodzi walczyć z dwoma rywalami – z tym po drugiej stronie siatki i z samym sobą. I to się po raz kolejny potwierdziło, bo rzadko w historii męskiej i żeńskiej ligi beniaminek wygrywał pierwszy mecz. Potrzeba wytrwałości i cierpliwości, a z każdym meczem będzie lepiej. Bądźmy jednak szczerzy, była szansa wygrania przynajmniej pierwszego i drugiego seta z Atomem Trefl. Może wtedy mecz potoczyłby się inaczej. Gratuluję KSZO walki. Widać, że ten zespół może grać ładną i efektowną siatkówkę.

SONY DSCJacek Kasprzyk (Dyrektor Orlen Ligi, Członek Zarządu PZPS):

Pierwsze dwa sety bardzo ciekawe i fajne, było dużo walki. Bardzo fajnie w pierwszym secie prowadziła grę Marta Wójcik. Zabrakło trochę w końcówce, bo wystarczyło obić ten wysoki blok rywalek. Te ataki były mocno ściągane w dół. W takich sytuacjach, gdzie po drugiej stronie są siatkarki o męskich warunkach – 193-198cm wzrostu – powodowało, że dziewczyny się gubiły. Oczywiście łatwo się teraz mówi. Widać natomiast, że w zespole KSZO jest ogień, jest walka. Wierzę, że ta drużyna nigdy się przed rywalem nie położy, a następne mecze też przecież będą trudne, bo czekają je mecze z zespołami z czołówki. Mecze z drużynami z dolnej połówki ubiegłego sezonu na pewno będą wyrównane i KSZO będzie zdobywał punkty.

SONY DSCJarosław Wilczyński (Prezydent Ostrowca Św.):

Mam nadzieję, że z meczu na mecz ta hala będzie się jeszcze bardziej zapełniać, bo byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska. Dziewczynom trzeba pogratulować świetnej postawy w dwóch pierwszych setach. Szkoda trochę rozgrywającej, która musiała po pierwszym secie zejść. Nasza gra trochę się później przez to posypała. Myślę, że organizacyjnie będziemy stawać na wysokości zadania i w tej rodzinie Orlen Ligi zajmiemy słuszną, wysoką pozycję i z miesiąca na miesiąc będziemy z tego wszyscy coraz bardziej zadowoleni.

SONY DSCZdzisław Kałamaga (Starosta Ostrowiecki):

Włożyliśmy sporo pracy w ostrowiecką siatkówkę i na pewno się z tego nie wycofamy, niezależnie od tego, kto będzie włodarzem miasta i powiatu po 16 listopada. To nie ulega żadnej wątpliwości. Sobie i kibicom powiem jedną rzecz – przestańmy się przejmować tym jak skończył się pierwszy mecz. Trudno się jednak dziwić temu, że jest niedosyt, bo w ubiegłym sezonie wszystko wygrywaliśmy. Tego typu „przypadek”, który nam się przydarzył mam nadzieję, że pozostanie wyłącznie przypadkiem.

SONY DSCIwona Kosiorowska (Prezes KSZO Ostrowiec SA):

W szatni powiedziałam dziewczynom, że nie mają nic do stracenia, muszą walczyć, pokazać serce i pazur. Wydaje mi się, że w pierwszych dwóch setach było to wszystko widać na boisku. Była walka punkt za punkt. Jest trochę niedosyt, bo ta ostatnia piłka w pierwszym secie po serwisie Kasi Brojek, naszym zdaniem, spadła w linię. Nikogo oczywiście nie chcę oskarżać o złą wolę, ale nie wiadomo jakby się to wszystko skończyło, gdybyśmy wygrały tego seta. Inauguracja udana połowicznie. Pierwsze dwa sety niezłe. W trzecim chyba dziewczyny opadły trochę z sił i przestały wierzyć w siebie. Myślę jednak, że publiczności wychodziła z hali zadowolona z dobrego widowiska, jakiego była świadkiem.