KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

KSZO Odlewnia Ostrowiec lepszy w sparingu od Czuwaju Przemyśl

KSZO Odlewnia Ostrowiec lepszy w sparingu od Czuwaju Przemyśl
sierpień 09
14:30 2014

Przygotowujący się do I-ligowych rozgrywek w sezonie 2014/2015 piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. rozegrali pierwszy mecz sparingowy. W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO formę podopiecznych Rafała Przybylskiego sprawdził inny I-ligowiec, Czuwaj Przemyśl. Początkowo trenerzy obu zespołów umówili się na rozegraniu dwóch spotkań. Ostatecznie zdecydowali jednak o rozegraniu jednego meczu w wymiarze 3 x 30 minut. We wszystkich tercjach górą byli ostrowczanie, wygrywając kolejne odsłony spotkania 16:14, 15:13 i 16:13. Ostateczny wynik 47:40 może cieszyć, choć forma w pierwszym meczu kontrolnym jest jeszcze daleka od pożądanej. Zmorą ostrowieckiego zespołu była w tym meczu skuteczność, ale to nie może dziwić, bo podopieczni Rafała Przybylskiego mają za sobą 2 tygodnie ciężkich przygotowań siłowo – kondycyjnych, a z piłkami trenują dopiero od tygodnia. W ostrowieckim zespole zabrakło dziś Pawła Świecy, Michała Kality i narzekającego na drobny uraz Szymona Fugla. W zespole z Przemyśla zaprezentowała się dwójka byłych szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – rozgrywający Piotr Żak oraz kołowy Mariusz Kubisztal.

Nasza gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale to naturalne na typ etapie przygotowań. Drużyna ma „ciężkie” nogi, brakuje świeżości, a skuteczność była niska. To jednak nasz pierwszy mecz, więc nie można się tym jeszcze przejmować. Na pewno trzeba się natomiast martwić naszą grą w obronie, bo w tym elemencie wypadaliśmy najsłabiej. Mam pomysł na funkcjonowanie tego zespołu, więc nie pozostaje nic innego, jak wcielić go w życie – mówił po meczu z Czuwajem trener Rafał Przybylski.

Za tydzień w Ostrowcu Św. rozegrany zostanie miniturniej z udziałem gospodarzy oraz wicemistrza I ligi ubiegłego sezonu – KSSPR Końskie i spadkowicza z PGNiG Superligi – KPR Legionowo. Godziny spotkań podamy w późniejszym terminie. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Komentarze

Related Articles