KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Szczypiorniści KSZO po ciężkich treningach

Szczypiorniści KSZO po ciężkich treningach
sierpień 04
10:35 2014

Przygotowujący się do pierwszego w historii klubu sezonu na zapleczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. mają już w „nogach” dwa tygodnie ciężkich treningów. W tym tygodniu zajęcia powinny być już nieco lżejsze, a w najbliższą sobotę podopieczni trenera Rafała Przybylskiego rozegrają pierwsze mecze kontrolne.

Ostrowczanie przez dwa ostatnie tygodnie trenowali na własnych obiektach, na przemian w hali, na siłowni, w sali fitness, na stadionie lekkoatletycznym oraz w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. W dotychczasowych zajęciach trener Rafał Przybylski kładł duży nacisk na przygotowanie siłowo-kondycyjne, które powinno procentować w sezonie. W poniedziałkowym treningu szkoleniowiec KSZO zadysponuje swoim podopiecznym beep-test. Od tego sprawdzianu rozpoczęły się przygotowania ostrowieckich szczypiornistów przed dwoma tygodniami. Ten ma dać odpowiedź na pytanie, jakie postępy poczynili w tym czasie poszczególni zawodnicy. W trzecim tygodniu wyczerpujące treningi biegowe będą już jednak stopniowo zastępowane zajęciami w hali, gdzie szczypiorniści pracować będą nad taktyką.

Zgrywaniu zespołu będą służyły mecze sparingowe. Pierwsze zaplanowano już w najbliższą sobotę. W hali przy Świętokrzyskiej formę KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. sprawdzi ósmy zespół ubiegłego sezonu w I lidze (grupa B) Czuwaj Przemyśl i prawdopodobnie beniaminek I ligi Warszawianka. Zespół ze stolicy w tym tygodniu dopiero rozpoczyna treningi, dlatego jeszcze nie potwierdził przyjazdu. Bez względu na ilość rywali, szkoleniowiec ostrowieckiego zespołu chce rozegrać w sobotę dwa spotkania. Pierwsze prawdopodobnie rozpocznie się o godzinie 11. Tydzień później w Ostrowcu Św. odbędzie się kolejny miniturniej, a wezmą w nim udział wicemistrz ubiegłego sezonu w I lidze (grupa B) KSPPR Końskie i spadkowicz z PGNIG Superligi KPR Legionowo. Kolejne sprawdziany odbędą się w halach rywali, najpierw w Przemyślu (23 sierpnia), a później w Końskich (30 sierpnia). Ostatnim sparingpartnerem KSZO będzie prawdopodobnie kolejny relegowany po ubiegłym sezonie zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej – Piotrkowianin. Podczas tego meczu planowana jest oficjalna prezentacja zespołu KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. przed premierowym sezonem w I lidze.

Inauguracja rozgrywek przypadnie na 13 września i już na starcie ostrowiecki zespół czeka arcytrudne zadanie, gdyż pierwszy mecz o punkty zagra na wyjeździe, w hali głównego faworyta do awansu – Gwardii Opole.

Z informacji organizacyjnych warto odnotować, że w nowym sezonie stroje firmy Hummel piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zastąpią strojami innej znanej w światku piłki ręcznej marki – Kempa.

 

Komentarze

Related Articles