KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Piłkarze ręczni KSZO po pierwszych treningach

Piłkarze ręczni KSZO po pierwszych treningach
lipiec 22
16:19 2014

Beniaminek I ligi piłki ręcznej KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. poniedziałkowym (21 lipca) treningiem zainaugurował przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach trener Rafał Przybylski ma do dyspozycji 21 zawodników.

Na pierwszym treningu zameldowało się 15 zawodników ze „starej” kadry – Michał Piątkowski, Jakub Podkowa, Tomasz Bożek, Grzegorz Mroczek, Maciej Cukierski, Maciej Jeżyna, Karol Drabik, Dmitrij Afanasjev, Dawid Biskup, Szymon Fugiel, Radosław Pomiankiewicz, Karol Szewczyk, Tomasz Radowiecki, Sebastian Pawlik oraz Kamil Kieloch, który jednak w nowym sezonie z uwagi na podjęte w Warszawie studia nie będzie reprezentował barw KSZO. W komplecie stawili się też czterej nowi zawodnicy ostrowieckiego zespołu – Tomasz Pomiankiewicz, Adrian Wojkowski, Rafał Jamioł i Michał Kalita. Na zajęcia zaproszeni zostali ponadto dwaj szczypiorniści, którzy są w kręgu zainteresowania KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Do tej grupy w późniejszym terminie dołączy jeszcze Paweł Świeca, który obecnie przebywa zagranicą.

Podopieczni trenera Rafała Przybylskiego spotkali się o godzinie 18 w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO. Trening poprzedziła przemowa prezesa KSZO Jarosława Kuby, który w krótkich słowach powitał nowych zawodników oraz tchnął ducha walki w zespół przed historycznym, I-ligowym sezonem.

Na początek szkoleniowiec KSZO zaaplikował drużynie wielostopniowy test wahadłowy, czyli popularny beep-test, mierzący wytrzymałość krążeniowo-oddechową. Polegało to na biegu wahadłowym (w tę i z powrotem) na odcinku równym szerokości boiska do piłki ręcznej z prędkością zwiększającą się stopniowo co 1 minuta. Później całą grupa przeniosła się do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, gdzie jednak – jakby wskazywała na to nazwa miejsca, w którym się znaleźli – nie czekał ich wypoczynek, a kolejna dawka treningu biegowego, tym razem wokół miejscowego akwenu wodnego oraz w przylegającym do ośrodka lesie.

W okresie przygotowawczym zespół KSZO będzie trenował 7 razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku – popołudniu, a w sobotę dwa razy – rano i popołudniu. Do końca lipca będą to głównie zajęcia mające na celu zbudowanie siły i wytrzymałości. Trening biegowy uzupełnią ćwiczenia na siłowni. W sierpniu drużynę KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. czekać będzie seria gier sparingowych. Wtedy – naturalnie – zespół będzie miał coraz więcej treningów z piłkami.

 

 

 

Komentarze

Related Articles