KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. rozpoczynają przygotowania

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. rozpoczynają przygotowania
lipiec 21
09:06 2014

Dziś piłkarze ręczni beniaminka I ligi KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. rozpoczną przygotowania do sezonu 2014/2015. W pierwszych zajęciach weźmie udział m.in. czterech pozyskanych do drużyny w bieżącym okienku transferowym zawodników. Poprowadzi je nowy szkoleniowiec ostrowieckiego zespołu Rafał Przybylski.

Pierwszy trening szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zaplanowany został w poniedziałek o godzinie 18 w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO. Rozpoczną od tzw. beep-testu, a później przeniosą się na Gutwin, gdzie na terenie ośrodka i przylegającego lasu będą biegać. Do końca lipca biegania będzie zresztą w treningach piłkarzy ręcznych KSZO dość dużo. Treningi biegowe będą przeplatane z siłownią. Pierwsza faza przygotowań to jest bowiem czas na budowanie siły i kondycji.

Od 6 sierpnia planowane jest rozgrywanie pierwszych meczy sparingowych. Najprawdopodobniej już 9 sierpnia w Ostrowcu Św. zorganizowany zostanie miniturniej, w którym zagra m.in. Czuwaj Przemyśl. W rewanżu23 sierpnia ostrowczanie wezmą udział w turnieju w Przemyślu. Prowadzone są też rozmowy o grach kontrolnych m.in. z KPR Legionowo, Piotrkowianinem, Warszawianką, SPR Tarnów i KSSPR Końskie.

Trener Rafał Przybylski powinien mieć w pierwszych zajęciach do dyspozycji około 20 zawodników, w tym czterech, którzy dołączą do zespołu po raz pierwszy – Rafała Jamioła (rozgrywający Vive II Kielce, ostatnio na wypożyczeniu w Piotrkowianinie Piotrków Tryb.), Adriana Wojkowskiego (kołowy Miedzi Legnica), Tomasza Pomiankiewicza (rozgrywający KPR Legionowo) oraz Michała Kalitę (kołowy Trójki Radom). Ten ostatni doskonale zna się z wieloma zawodnikami KSZO, gdyż wcześniej przez dłuższy czas był kapitanem I-ligowego zespołu AZS UT-H Radom, skąd do Ostrowca Św. przyszli m.in. Maciej Jeżyna, Paweł Świeca, Szymon Fugiel i Grzegorz Mroczek.

Debiutancki sezon na zapleczu PGNiG Superligi KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zainauguruje 13 września wyjazdowym meczem ze spadkowiczem najwyższej klasy rozgrywkowej – Gwardią Opole. Tydzień później zagrają po raz pierwszy przed własną publicznością, a ich rywalem będzie Olimp Grodków.

Komentarze

Related Articles