KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Patryk Hedhili wicemistrzem Polski kadetów!

Patryk Hedhili wicemistrzem Polski kadetów!
lipiec 20
21:11 2014

Dwóch pięściarzy reprezentowało Ostrowiec Św. podczas finałów XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Na ringu w Świdnicy zaprezentowali się Patryk Hedhili ( kategoria 66kg) i Konrad Gierada (46kg). Zawody te miały rangę mistrzostw Polski kadetów (15-16 lat).

Konrad Gierada udział w mistrzostwach zakończył na ćwierćfinale, gdzie uległ jednogłośnie na punkty rywalowi z Poznania. Za rok ponownie weźmie udział w mistrzostwach kadetów, bogatszy o zdobyte doświadczenia. Zdecydowanie lepiej rozpoczął Patryk Hedhilii – ubiegłoroczny brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pięściarz KSZO przebojem wdarł się do ścisłego finału, choć jego walki – ćwierćfinałowa i półfinałowa – były zacięte i kończyły się niejednogłośnymi werdyktami. W finale ostrowczanin nie sprostał Oskarowi Gajcowskiemu. Wszyscy sędziowie punktowali na korzyść zawodnika z Wałbrzycha.

Wyniki:
Ćwierćfinał:
Konrad Gierada – Jakub Nowak (KS Baumal Boks Poznań) 0:3
Patryk Hedhili – Paweł Zagórski (BKS Olimp Szczecin) 2:1
Półfinał:
Patryk Hedhili – Eryk Brzeziński (KB Zagłębie Konin) 2:1
Finał:
Patryk Hedhili – Oskar Gajcowski (Kaczor Boks Team Wałbrzych) 0:3

W finałowym turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wzięło udział 104 młodych pięściarzy zakwalifikowanych w rozgrywkach strefowych.

Komentarze

Related Articles